miliarder zastawi wyspęFot. unsplash.com/@pjhauser/ zdjęcie poglądowe

Miliarder chce zastawić prywatną wyspę, żeby uratować swoją linię lotniczą. Prosi rząd o 2,5 miliarda

Miliarder chce uratować swoją linię lotniczą, dzięki pożyczce od państwa. Aby uwiarygodnić zamiar spłaty, jest gotowy zastawić prywatną wyspę. Niestety jego prośba spotkała się z falą krytyki.

Miliarder sir Richard Branson, założyciel Virgin Atlantic ogłosił, że bez pomocy od państwa jego linia lotnicza będzie musiała ogłosić upadłość. Poprosił już rząd brytyjski o pożyczkę w wysokości 500 mln funtów (ok. 2,5 miliarda zł), która uratuje firmę. Wcześniej w porozumieniu z pracownikami obniżył im wynagrodzenia, by ograniczyć koszty utrzymania samolotów i załogi, lecz to nie wystarczy. Pożyczka jest ostatnią deską ratunku.

Rzecznik rządu podał prawdopodobny termin drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Otworzą hotele i pensjonatyRzecznik rządu podał prawdopodobny termin drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Otworzą hotele i pensjonatyCzytaj dalej

Miliarder oferuje w zastaw własną wyspę

Richard Branson posiada 51 procent udziałów w Virgin Atlantic, dlatego jego głos jest decydujący. Osobiście zwrócił się do rządu, któremu zaoferował w zastaw swoją prywatną wyspę. Wszystko po to, by uzyskać wsparcie finansowe, lecz jak zaznaczył, zobowiązuje się do oddania każdego centa. Nie oczekuje żadnej darowizny, a jedynie uczciwą pożyczkę, by móc uratować linię lotniczą dającą pracę wielu osobom.

Necker Island leży w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych na Morzu Karaibskim. Jej wartość wynosi obecnie 60 mln dolarów (ok. 250,2 mln zł), czyli znacznie mniej niż miałaby wynosić pożyczka. Branson liczy na to, że rząd brytyjski spojrzy przychylnym okiem na jego prośbę, ze względu na pomoc, jakiej udzieliła Virgin Group w walce z koronawirusem. Chodzi tu o produkcję wentylatorów czy maseczek tlenowych, a także zainwestowanie 75 mln funtów w brytyjską służbę zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nieprawdopodobny pomysł w Sopocie, jedyny w Polsce. Wszyscy mogą skorzystać
2. Za mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczego

Miliardera skrytykowano w brytyjskich mediach za to, że prosi o pożyczkę rząd, chociaż nie płaci podatków. Mieszkając na jednej z Wysp Dziewiczych, jest zwolniony z tego obowiązku wobec Wielkiej Brytanii. Sir Richard Branson argumentuje swój wybór ciepłym klimatem i pięknem przyrody, a nie względami podatkowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Morawiecki w sesji na żywo odpowiedział na pytanie dręczące miliony Polaków. W końcu poznaliśmy prawdę
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. Mocne oświadczenie rządu Hiszpanii. Apel do turystów
  4. Jeden park narodowy pozostanie zamknięty mimo decyzji ministra. Wydano specjalny komunikat
  5. Polscy lekarze lecą do kolejnego kraju. Będą pomagać walczyć z koronawirusem
  6. Smutna wiadomość z samego rana. Gwiazdor igrzysk olimpijskich nie żyje. Przegrał walkę z wirusem

Źródło: fly 4 free

Następny artykuł