Mikołajki obiegła wiadomość o tragicznym wypadku.Fot. Wikipedia.org/Marek i Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland / CC-BY-SA-3.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Mikołajki obiegła informacja o tragicznym wypadku jednego z turystów. Interweniowały służby, jednak nie było szans na odratowanie mężczyzny. Jak podają media lokalne, w grę wchodził alkohol.

Mikołajki. To tutaj 41-letni turysta udał się nad jezioro i skoczył do wody, jednak nie był w stanie o własnych siłach wydostać się na brzeg. Na miejscu pojawiły się służby. Pomimo próby reanimacji, poszkodowany nie zaczął oddychać. Zmarł.

Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaNie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaCzytaj dalej

Mikołajki z widmem topielców

Jak podaje redakcja Interii, do zdarzenia doszło we wtorek (29 lipca). Według ustaleń Gazety Olsztyńskiej, w nocy 41-letni turysta wraz z grupą znajomych wybrał się na brzeg Jeziora Mikołajskiego. Okazuje się, że urlopowicze byli najprawdopodobniej po spożyciu alkoholu. Taki scenariusz potwierdza lokalna komenda policji. Tym samym Mikołajki odnotowały kolejny przypadek zjawiska, z którym Mazury zmagają się od początku sezonu wakacyjnego.

To alkohol jest tegoroczną zmorą Pojezierza. Mikołajki odnotowały dopiero jeden z nielicznych przypadków, które w skali całego regionu przekładają się na tragiczny bilans, o którym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało już podczas długiego weekendu po Bożym Ciele. Zdarzenie z wtorku tylko potwierdza niefortunną passę Mazur.

Mikołajki: 41-letni turysta nie żyje

Według relacji Interii 41-letni turysta miał “na główkę” skoczyć z kładki dla pieszych. Już w wodzie stracił przytomność. Mikołajki obiegła informacja, że w akcję włączyły się lokalne służby, jednak próba reanimacji nie przyniosła zamierzonego efektu. Pochodzący ze Śląska mężczyzna zmarł na miejscu. Wcześniej wspominane Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już w czerwcu apelowało o przestrzeganie podstawowych zasad podczas wypoczynku nad wodą.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru
3. Lokaty zamykane na potęgę. Wyparowało już 12,5 mld zł

Ratownicy ostrzegają przed skakaniem do wody w nieznanych punktach oraz zastrzegają, aby pływać wyłącznie w wyznaczonych do tego strefach. Co więcej, turyści nie powinni wypływać na materacach daleko od brzegu, ani wchodzić do wody od razu po posiłku (co może skończyć się skurczem mięśni). Jeśli urlopowicze stosowaliby się do powyższych zaleceń, region najpewniej nie notowałby tak dramatycznych przypadków, jak ten, którego świadkiem we wtorek były Mikołajki.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Robert Lewandowski usłyszał fatalną wiadomość. Pozbawiono go szansy na największe wyróżnienie
  3. PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekręt
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło

Źródło: Interia/ Gazeta Olsztyńska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł