mieszkanie zmienili kościółFot. Instagram @whitemadmagazine

Wnętrze świątyni zmieniło się nie do poznania. Imponujące?

Mieszkanie, jakiego na próżno szukać w Polsce. Architekci stworzyli niesamowity projekt i zmienili świątynię tak, by można było w niej mieszkać. Efekt końcowy robi imponujące wrażenie. Wiele osób marzy o takim domu. Fenomenalne zagospodarowanie przestrzenią. Małżeństwo otrzymało wymarzone cztery kąty.

Mieszkanie w kościele? Architekci w Hiszpanii udowodnili, że to jak najbardziej możliwe. Projektanci zaadaptowali przestrzeń świątyni i stworzyli tam piękny dom na prośbę małżeństwa. Trzeba przyznać, że efekty końcowe wyglądają fantastycznie. Wiele osób marzy o takich czterech kątach. Wcześniej obiekt należał do Kościoła, ale został sprzedany i przeszedł proces desakralizacji.

Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyOd dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyCzytaj dalej

Niewiele osób ma takie mieszkanie, jakim może pochwalić się młoda para z Hiszpanii. Małżeństwo kupiło od Kościoła renesansową świątynię i postanowiło, że właśnie tam stworzy sobie miejsce do życia. Zaangażowani w projekt architekci spisali się wspaniale. Wnętrze domu trafiło też do Magazynu WhiteMad i możemy je podziwiać na Instagramie @whitemadmagazine. W Polsce taka realizacja prawdopodobnie by się nie udała.

Renesansowy kościół zmieniony w mieszkanie

Para z Hiszpanii stwierdziła, że ich nowe mieszkanie może powstać właśnie w opuszczonym renesansowym kościele. Nie każdy jednak byłby w stanie podjąć się przemiany świątyni w miejsce do codziennego życia. Architekci spisali się na medal, adaptując przestrzeń, jednocześnie zachowując jej najbardziej charakterystyczne cechy. Teraz małżeństwo jada w prezbiterium.

Mieszkanie w renesansowym kościele, który powstał w drugiej połowie XVI wieku, robi imponujące wrażenie. Jadalnia została urządzona w miejscu prezbiterium. W bocznych ławach architekci wybudowali pokoje oraz łazienkę. Emporę, czyli przestrzeń na organy, zastąpiły drewniane schody, które prowadzą na wyższe piętro. Chociaż wnętrze może wydawać się surowe i może nie trafić we wszystkie gusta, należy jednak pochwalić pomysłowość wykonawców.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

To niecodzienne mieszkanie możecie obejrzeć na zdjęciach, które opublikowaliśmy pod akapitem. Pozostaje nam jedynie podziwiać projekt i żałować, że takich realizacji raczej na próżno możemy szukać w Polsce. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach turystycznych Lwowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł