Turysci.pl
Szczaniw

fot. Twitter/Tygodnik Podhalański, Wikipedia Commons/ Henryk Bielamowicz/ CC BY-SA 4.0

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

26 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na prymitywne zachowanie turystów. Chodzi o załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym. Aby walczyć z takimi sytuacjami, w mieście ustawiono specjalne tabliczki.

Szczawnica jest popularną miejscowością uzdrowiskową w województwie małopolskim. Wraz ze wzrostem popularności mieszkańcy zaczęli jednak skarżyć się na prymitywne zachowanie przyjezdnych.

wulkan

Erupcja Cumbre Vieja nasiliła się. Do oceanu płyną nowe strumienie lawy

CZYTAJ DALEJ

Mieszkańcy Szczawnicy walczą z prymitywnymi zachowaniami turystów

Tygodnik Podhalański poinformował na swoim Twitterze, że pojawił się problem z załatwianiem potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych przez turystów odwiedzających miasto.

W kilku miejscach tej uzdrowiskowej miejscowości umieszczono nawet tabliczki z napisami: "Zakaz sikania. Teren monitorowany", "Żywopłot to nie WC" czy "W domu też sikasz po ścianach?".

- W Szczawnicy nad Grajcarkiem mieszkańcy szukają pomysłu na siusiających byle gdzie turystów. Może coś podpowiecie? - zastanawia się Tygodnik Podhalański.

Problem z zachowaniem turystów również na szlakach

Niestety, problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach do tego nieprzeznaczonych pojawia się również na górskich szlakach. W połowie września rozmawialiśmy z panią Olgą, która w Tatrach trafiła na bardzo nieprzyjemny widok.

Stosy zużytych chusteczek nie był jednak jedyną pozostałością po niechlujnych turystach. Turystka natrafiła chleb, jajko na twardo, a nawet majtki czy kubki. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- Skrajnymi przykładami oprócz odpadków jest sprayowanie skał w Tatrach, niszczenie tablic czy podchodzenie do dzikich zwierząt, które łatwo skusić jedzeniem - pisze w wiadomości dla portalu Turysci.pl pani Olga.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Turysci.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >