mieszkańcy Włoch dostają karyFot. Pixabay.com/fsHH

Włosi masowo łamią przepisy dot. choroby. 20 tys. przypadków, kary są śmieszne

Mieszkańcy Włoch zupełnie nie respektują obowiązujących w kraju przepisów. Choć zagrożenie koronawirusem jest tam ogromne, już 20 tys. osób zostało złapanych na łamaniu przepisów.

MieszkańcyWłoch mają obecnie ogromne problemy. Szalejący koronawirus zabił już wiele osób, a liczba zachorować każdego dnia przyprawia o zawrót głowy. Niestety nawet tak dramatyczna sytuacja nie daje niektórym Włochom do myślenia. 20 tysięcy osób zostało spisanych przez policję za to, że złamali przepisy o ograniczeniu możliwości wychodzenia z domu. Niestety katy, które można dostać za ten czyn, są wyjątkowo niskie.

Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzjęPołączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzjęCzytaj dalej

Mieszkańcy Włoch masowo łamią przepisy

Jak poinformowało w niedzielę późnym popołudniem włoskie MSW, 20 tys. osób zostało spisanych za złamanie dekretu rządu, dotyczącego wychodzenia z domów. Dane te podsumowują cztery dni obowiązywania przepisów i pokazują, w jak gigantycznym stopniu bagatelizowane są tam przepisy i względy bezpieczeństwa.

Zgodnie z dekretem, mieszkańcy nie powinni wychodzić z domów, o ile nie jest to konieczne. Dozwolone jest jedynie pójście do pracy, szpitala, czy np. na zakupy. W drodze zatrzymać może Włochów również policja, której należy przedstawić powód wyjścia oraz dokładną trasę, którą się przebyło z domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poruszająca relacja turystów z Polski. Nie mogą wrócić, padły przejmujące słowa, które dają do myślenia
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Od 11 do 14 marca skontrolowano ponad 550 tys. osób, a 20 tys. z nich spisano, bo przepisy złamali. Problemem mogą być niezbyt surowe kary, gdyż za nieprzestrzeganie rozporządzeń można dostać niski mandat, wynoszący zaledwie maksymalnie 206 euro. Nie jest to kwota wygórowana, bardziej odstraszające może być zagrożenie maksymalnie 3 miesiącami aresztu, w dobie kwarantanny jednak najwyraźniej nawet taka wizja nie przeraża Włochów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Interia

Następny artykuł