mieszkańcy miasto widmofot. youtube.com/GemplayTV

Pokazał polskie miasto-widmo na filmie. Opustoszałe przez pandemię ulice robią piorunujące wrażenie

Mieszkańcy miast od prawie trzech tygodni nie wychodzą z domów. Na ulicach jest kompletnie pusto i tylko czasami da się dostrzec pojedynczy samochód. Twórcy filmowi z różnych części Polski tworzą niesamowite produkcje, pokazujące miasta w czasie pandemii.

Mieszkańcy miast traktują stan epidemii bardzo poważnie. Stosując się do zaleceń, nie wychodzą z domów, a ulice w znacznym stopniu opustoszały. Panuje praktycznie zerowy ruch, a po rynku nikt nie spaceruje.

Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowaniaCzytaj dalej

Mieszkańcy miast zostają w domach

Na kanale GemplayTV na Youtubie ukazał się film "Olsztyn Widmo", pokazujący opustoszałe ulice miasta w czasie epidemii koronawirusa w Polsce. Widok pustych ulic, które w innych warunkach tętnią życiem, przyprawia o ciarki. Film został nakręcony przy użyciu drona i pokazuje ujęcia od góry na puste drogi i place. Tylko czasami da się zauważyć pojedynczy samochód, przechodnia lub radiowóz na sygnale.

Podobne filmy poajwiły się również z Warszawy, Wrocławia czy Gdyni, wszędzie schemat jet taki sam: niesamowite ujęcia z drona, opustoszałe ulice, przejmująca muzyka. Wszystkie robią piorunujące wrażenie, a ich twórcy zostali docenieni w komentarzach przez widzów, którzy jednak porównywali je do kadrów z wielkich produkcji jak "Jestem legendą" czy "The Walking Dead".

Dzisiaj grzeje: 1. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
2. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Od prawie trzech tygodni Polacy proszeni są o pozostanie w domach i ograniczenie wychodzenia do wykonywania niezbędnych czynności życiowych. Wprowadzane są również kolejne kroki w walce z pandemią i wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec regulacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł