Mierzeja Wiślana skrywa złoża bursztynu. Pojawili się złodziejewikimedia.commons/ Ptaqe/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Skandal na Mierzei Wiślanej. Wszystko robili nielegalnie

Mierzeja Wiślana jest przekopywana. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych spraw w tym roku. Było mnóstwo protestów przeciwko tej decyzji. Później pojawiły się informacje o złożach bursztynu pod mierzeją. Pojawiły się osoby, które zaczęły go wykradać.

Mierzeja Wiślana jest przekopywana w związku z decyzją rządu. Podczas prac odkryto złoża bursztynu. Wartość wyceniono na kilka milionów złotych, a władze zapowiedziały ochronę skarbów. Pojawili się jednak złodzieje. Znaleziono nowe miejsce, z którego pozyskiwany był bursztyn.

Bakteria zagrażająca życiu w wodach Bałtyku. Sinice nie są jedynym problemem nad morzemBakteria zagrażająca życiu w wodach Bałtyku. Sinice nie są jedynym problemem nad morzemCzytaj dalej

Mierzeja Wiślana. Kradną bursztyn

Służby pracujące dla Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg współpracując z komisariatem Policji w Sztutowie znalazły nowe miejsce, w którym nielegalnie pozyskiwano bursztyn. Cenna żywica znajduje się na Mierzei Wiślanej. To kolejny przypadek kradzieży bursztynu.

Wystosowano specjalne oświadczenie, w którym opisano sytuację. Funkcjonariuszom Straży Leśnej udało się namierzyć nowe otwory wykonane metodą hydrauliczną. W celach wydobycia bursztynu zniszczono 100 metrów kwadratowych lasu. Komunikat został opublikowany na ich stronie internetowej.

- W wyniku przeprowadzonej akcji skonfiskowany został sprzęt służący nielegalnemu pozyskaniu bursztynu, taki jak: motopompa z akumulatorem, węże strażackie, rury PCV, wąż ssący, koryto, worki jutowe i inne drobne narzędzia oraz zniszczony został system igłofiltrów, za pomocą których pozyskiwana jest woda z gruntu, niezbędna do wykonywania tego procederu - czytamy na portalu nadleśnictwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował
2. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki poinformował w lipcu, że według sporządzonej dokumentacji geologicznej na terenie przekopu Mierzei Wiślanej znajduje się złoże bursztynu. Co więcej, szacuje się, że ilość to aż 6,9 ton. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokoju
  2. PKO BP rusza ze specjalną akcją, wyjątkowe wieści. Przyłączyć mogą się nie tylko klienci
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Pieski poznały nowego członka rodziny, czekały na to aż 9 miesięcy. Ich reakcja chwyta za serce

Źródło: Dziennik Bałtycki

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł