Mielno kończy sezon.Fot. Pixabay.com/kd6 (zdjęcie poglądowe)

Ostateczny koniec. Mielno ogłosiło ważny komunikat, wiele turystów będzie zrozpaczonych

Mielno ogłosiło już zakończenie ważnego okresu dla całego Pomorza Zachodniego. Wielu turystom nie przypadnie do gustu zwinięcie materacy, parawanów, czy odstawienie kąpielówek na lepsze dni.

Mielno oficjalnie kończy sezon wakacyjny. Na jednej z plaż władze gminy oraz przedstawiciele WOPR-u uczestniczyli w tzw. białych delfinach, czyli tradycyjnych obchodach końcówki lata nad morzem.

Dramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedziałDramat w centralnej Polsce. Nauczyciel zakażony koronawirusem. Nikt nie wiedziałCzytaj dalej

Mielno kończy sezon

Jak podaje portal KoszalinInfo, w piątek (28 sierpnia) gmina Mielno oficjalnie zakończyła sezon wakacyjny. Zespół ratowników i przedstawiciele władz samorządowych uczestniczyli w obchodach “białych delfinów”. Członkowie WOPR w zamyśle mają porównać części ciała opalone, z nieopalonymi, po czym stwierdzać, czy tegoroczne lato było udane. Aby zrealizować zasady tradycji, zespół wbiegł do morza i w połowie sprintu - ratownicy pozbywali się kąpielówek.

- Sierpień był rewelacyjny - jeden z najlepszych miesięcy w mojej karierze. [...] Lipiec zimny, namieszał nam koronawirus, ale sierpień nadrobił [sezon - przyp. red.]. W gminie Mielno - w 7 miejscowościach, [...] na 17 wieżach pracowało 74 ratowników - relacjonował w rozmowie z KoszalinInfo Leszek Pytel, szef ratowników WOPR.

Mielno liczy straty

Niestety, sezon wakacyjny ma również ciemniejszą stronę. Ratownicy gminy Mielno zabrali głos w sprawie ostatnio głośnego bilansu utonięć, który już teraz przekroczył 300 przypadków. Policja i RCB apeluje do urlopowiczów o rozwagę i pływanie wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Starsi pracownicy pójdą na bruk? Prawo do emerytury i dorabianie mogą przechylić szalę

- Patrząc na akcje, jakie mieliśmy, było bardzo bezpiecznie. Z reguły kończąc sezon, mieliśmy około 100-150 [interwencji - przyp. red.], a w tym roku tych akcji było około 50. Niestety jednak, na plażach niestrzeżonych, doszło do 3 utonięć - 1 osoba w Łazach, 1 w Sarbinowie, a dzisiaj [28 sierpnia] mieszkaniec województwa mazowieckiego utonął w Mielenku - mówił dziennikarzom KoszalinInfo Leszek Pytel z ratownictwa gminy Mielno.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz zaapelował do Polaków. Ważne słowa w czasach pandemii koronawirusa
  2. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Nastolatek, który uciekł z poprawczaka wyrzucił psa przez okno. Powody porażają

Źródło: KoszalinInfo

Następny artykuł