Mielno walczy ze stereotypami.Fot. Wikipedia.org/Kvikk/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Wielka akcja w Mielnie. Turyści muszą pomóc

Mielno opublikowało pierwsze owoce prac lokalnego samorządu, który zainaugurował akcję mającą na celu zerwanie z tegorocznymi stereotypami. Miejscowe władze zachęcają turystów do dzielenia się obserwacjami ze swoich urlopów.

Mielno, podobnie jak wiele innych nadmorskich kurortów jeszcze na początku sezonu zmagało się z głośnymi doniesieniami o rzekomo wygórowanych cenach miejscowych restauracji. Z wnioskami części urlopowiczów postanowiły skonfrontować się władze regionu. Już w lipcu gmina wyszła z inicjatywą, do której może dołączyć każdy turysta. Samorząd zachęca do kontaktu i dzielenia się swoimi obserwcjami.

Dramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiDramat, za kilka dni miał mieć 26. urodziny. Nie żyje bardzo młody przewodnik górskiCzytaj dalej

Mielno walczy ze stereotypami

Jak podają dziennikarze szczecińskiej Gazety Wyborczej, Mielno zainaugurowało akcję #OdkłamujemyBaltyk. Sztandarowym punktem inicjatywy miało być m.in. zerwanie ze stereotypem “drogiego Pomorza”. Gmina informowała również o najnowszych raportach sanepidu dotyczących zakwitu sinic, a cały ruch na bieżąco publikował wnioski na swoich mediach społecznościowych. Wszystko to - we współpracy z urlopowiczami.

- Dlatego pomyśleliśmy, że w akcję zaangażować możemy się wszyscy - turyści, mieszkańcy, czy przedsiębiorcy. Pokażmy, że wysokie ceny np. za obiad, to jakiś promil, wyjątek od reguły, a zdecydowana większość miejsc cechuje się przystępną ofertą - czytamy w lipcowym komunikacie samorządu.

Mielno zbadało sprawę “bałtyckiej drożyzny”

Co ważne, akcja #OdkłamujemyBaltyk skonfrontowała również medialne doniesienia o rzekomych podwyżkach lokali gastronomicznych na Pomorzu. Okazuje się jednak, że słynne już paragony nie mają (statystycznego) przełożenia na rzeczywistość w przypadku gminy Mielno. Jak podają przedstawiciele samorządu, przeważająca część restauracji utrzymała ceny na poziomie sprzed roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję
2. Rozładuje ci się smartfon i zapłacisz karę 150 zł. Bezsensowny przepis będzie cię sporo kosztował

- Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie przeprowadziła analizę rynku noclegów i gastronomii w Gminie Mielno: w 96% przypadków ceny noclegów utrzymały się na takim samym poziomie co w roku ubiegłym lub nawet spadły, 70% przypadków ceny w gastronomii pozostały bez zmian w stosunku do roku 2019! - wyliczają w komunikacie przedstawiciele gminy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła opalała się przy dzieciach. Nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: Gazeta Wyborcza

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł