Dom ducha i inne mroczne miejsca w PolsceWikipedia.org/ KubaB

Miejsca, które mrożą krew w żyłach. Na mapie Polski jest ich wiele

Dom ducha, mroczny las czy kwatera faszysty - te miejsca wystraszą każdego. W Polsce można znaleźć tajemnicze atrakcje, które zaciekawią osoby lubiące adrenalinę i mroczne historie.

Dom zabitego oficera czy kwatera Adolfa Hitlera. To tylko niektóre z miejsc, które mrożą krew w żyłach. To miejsca z historią, zazwyczaj brutalną. Dziś uważane są za nawiedzone. Za taką opinią stoi jednak ciekawa przeszłość, która wystraszy nie jedną osobę. O jednym z takich strasznych miejsc pisaliśmy tutaj.

Dom niemieckiego ducha

Miejsce to nazywane jest Czarnym Lasem. Jest on położony w Polanicy Zdroju na Dolnym Śląsku. Pomimo że nie ma dowodów, podobno kiedyś spotykali się tam niemieccy oficerowie. Mieli tam odprawiać okultystyczne obrzędy. Łączyła ich wspólna tajemnica, którą postanowili powierzyć mentalnemu strażnikowi. Aby to zrobić wybrali spośród siebie jedną osobę i zabili ją, wcześniej składając przysięgę. Ciało oficera zostało pochowane w Czarnym Lesie. Legenda głosi, że teraz jest on domem duszy, która wciąż chroni sekretu. Wszyscy, którzy decydują się na odwiedzenie Czarnego Lasu odczuwają silną presję i pragną się wycofać.

Na mazurach zlokalizowany jest Wilczy Szaniec. Była to kwatera Adolfa Hitlera. Wiadomo jest, że faszysta interesował się ezoteryką i często korzystał z rad jasnowidzów czy astrologów. Niektórzy z nich zapewniali, że na terenie jego kwatery biegnie linia bardzo silnego promieniowania i oznacza to zwycięstwo Tysiącletniej Rzeszy.

W 1996 roku czterech kilkunastoletnich chłopców poszło na górę Wysoki Kamień, która leży blisko miejscowości Bardo w Górach Bardzkich. Opowieści mówią, że chcieli tam przeprowadzić seans spirytystyczny. Po jego zakończeniu ucichł wiatr, a wypełnione wcześniej dziesiątkami dźwięków powietrze zamarło w bezruchu. Zgasło też ognisko. Słyszeli jedynie bicie własnych serc. Chłopcy zaczęli uciekać, ale tylko dwóch z nich dobiegło do pobliskiej wioski. Pozostałej dwójki dzieci nigdy nie odnaleziono. Kilka dni później zaginęli również pierwsi chłopcy, którzy opowiadali o nocnych koszmarach. Do tej pory w okolicach Wysokiego Kamienia zaginęło osiem osób. Nikogo nie odnaleziono.

źródło: Onet

Następny artykuł