międzyzdroje mają dziki problemfot. twitter.com/ @TDanisz

Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"

Międzyzdroje muszą zmierzyć się z poważnym problemem. Na ulicach i trawnikach pojawili się nieproszeni goście. Władze przyznają, że nie mogą dać sobie rady.

Międzyzdroje mają poważny problem z dzikami, które od paru lat grasują po mieście. Miarka się przebrała, gdy w piątek po południu zwierzęta stratowały nowe trawniki i klomby w parku przy ul. Bohaterów Warszawy.

Opublikowali zdjęcia turystów. Obiegły media, sprawa jest bardzo poważnaOpublikowali zdjęcia turystów. Obiegły media, sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Międzyzdroje mają problem z dzikami

Dziki w Międzyzdrojach grasują już od kilku lat. Mieszkańcy skarżą się na dwie rodziny zwierząt, które tratują tutejsze trawniki i klomby. Nie zwracają uwagi na ludzi, którzy chętnie robią im zdjęcia.

- Ten park nie jest jeszcze gotowy, a miasto jego budowa kosztuje 11 mln zł. Szkoda, że dziki tak ten park tratują - mówią portalowi GS24 miejscowi i przyznają, że już od paru lat dziki pojawiają się na międzyzdrojskich trawnikach.

Zwierzętom nie przeszkadza obecność ludzi i po zdeptaniu trawnika spokojnie udały się na plażę. Władze miasta przyznają, że nie dają juz sobie rady, ponieważ nic nie jest w stanie ich przestraszyć.

- Przyznaję, że nie możemy sobie dać rady z dzikami - mówi GS24 Adam Szczodry, sekretarz Gminy Międzyzdroje. - Już wiele razy sprawę kierowaliśmy do łowczego, który miał się tym problemem zając. Wiemy, że na terenie Międzyzdrojów grasują dwie duże rodziny dzików. Ale jesteśmy trochę bezsilni.

Sekretarza gminy martwi dodatkowo fakt, że budowa parku kosztowała miasto 11 milionów złotych. Władze muszą przeznaczyć jeszcze w budżecie dodatkowe pieniądze na pozbycie się nieproszonych gości z miasta.

- Tym samym problem dzików kosztuje nas podwójnie - twierdzi Szczodry i dodaje, że miasto musi też często dokupić kosze na śmieci stratowane wcześniej przez dziki.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

Turyści zdążyli już jednak polubić się z lochą i jej małymi, które swobodnie przechadzają się ulicami miasta, pozwalając robić sobie zdjęcia. Stały się tym samym jedną z największych atrakcji miejscowości, chociaż przyjezdni przyznają, że jest to dla nich dość niecodzienny widok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie
  3. Zabił miesięcznego Wiktorka. Tak przywitali go więźniowie, jest nagranie
  4. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku
  5. Skandaliczne sceny w Muzeum Auschwitz. Ogromna burza w internecie
  6. Wielkie kontrole nad polskim morzem. Wielu Polaków może mieć ogromne kłopoty
  7. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie

źródło: GS24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł