Międzyzdroje przyciąga turystówfot. flickr.com/ Mariusz Cieszewski / Miedzyzdroje

Byliście w Międzyzdrojach? Nadmorski kurort przyciąga tłumy turystów

Międzyzdroje to nadmorski kurort położony w północno-zachodniej Polsce. Co roku do miasta przyjeżdzają tłumy turystów. Miasto położone jest na wyspie Wolin. Moc atrakcji miasta sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie będzie się nudził w Międzyzdrojach.

Międzyzdroje to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, a dokładnie w północno-zachodniej części Polski. Miejscowość leży na wyspie Wolin i zamieszkuje ją blisko 5,5 tysiąca mieszkańców. Międzyzdroje w sezonie zamienia się w prawdziwy turystyczny raj. Co roku tysiące podróżnych odwiedza nadmorski kurort i spędza w nim urlop. Nie ma się co dziwić, ponieważ Międzyzdroje oferują wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeNagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Środowisko naturalne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to miasto położone na polskiej wyspie Wolin. Środowisko naturalne wyspy, jak i nadmorskiego kurortu jest zróżnicowane. Wyróżnić można jednak wiele charakterystycznych cech tego środowiska. Wschodnia część miasta leży na stokach morenowego pasma Wolińskiego, w którym zdecydowanie dominują wzniesienia Gosań, Grzywacz i Leśnogóra. Są to wysokie stoki, ponieważ mierzą od 90 do 115 m n.p.m. Międzyzdroje położone są na pograniczu części polodowcowej i części naniesionej przez wody, dlatego na granicy miasta można odkryć i zobaczyć wiele elementów siedliska Półwyspu Przytorskiego oraz wysoczyzny polodowcowej.
Niestety w Międzyzdrojach widoczne są silne wpływy człowieka na środowisko naturalne. Działanie ludzi sprawia, że flora i fauna miasta znika na naszych oczach. Wiele elementów środowiska naturalnego jest zmieniana pod turystów i dostosowywana do nich. Tworzone są liczne deptaki, hotele, restauracje. Wszystko to dzieje się kosztem cudowniej przyrody, która otacza nadmorskie miasto.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Turystyka w Międzyzdrojach

Każdego roku Międzyzdroje odwiedzają tysiące turystów. O atrakcyjności miasta świadczy głównie jego położenie geograficzno-przyrodnicze. Miasto może pochwalić się dwoma dużymi kąpieliskami nadmorskimi, piaszczystymi plażami, wzniesieniem w Paśmie Wolińskim, bliskim położeniem od Wolińskiego Parku Narodowego, historyczną zabudową oraz fantastycznym uzdrowiskiem.
Na turystów czeka moc atrakcji w mieście, a należą do nich m.in.: Promenada Gwiazd, molo o długości prawie 400 metrów, gabinet figur woskowych, kino „Eva”, obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, punkty widokowe - Kawcza i Gosań, kościół św. Piotra Apostoła oraz kaplica Stella Matutina.

Byliście w Międzyzdrojach? Dajcie znać w komentarzu na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł