Międzyzdroje nie miałScreen/Facebook/Społeczność Międzyzdroje

Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji

Międzyzdroje doświadczyły intensywnego uderzenia żywiołu, który pojawił się nad miastem w środę 19 sierpnia. Chociaż załamanie pogody nie trwało długo, było na tyle silne, że sparaliżowało niektóre rejony miasta. Zaalarmowane służby musiały ruszyć z interwencją. Miejscami woda dochodziła do poziomu kolan.

Międzyzdroje obecnie walczą ze skutkami gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez miasto. Chociaż załamanie pogody trwało chwilę, efekty są dramatyczne - zalane budynki, podtopione i nieprzejezdne ulice, woda sięgająca kolan. Po tym, jak żywioł nawiedził miasto, służby mają dużo pracy. Z informacji przekazanych przez lokalne media wynika, że część miejscowości bardzo szybko została zalana wodą.

Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobićNiewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Jak informuje TVN Meteo, Międzyzdroje doświadczyły silnych zmian pogodowych w środę 19 sierpnia około godziny 10:00. Wtedy nad miastem przeszła gwałtowna burza z intensywnymi opadami. Woda wdarła się do części budynków - w tym także do nowo powstałego marketu. Przykre skutki tego zjawiska mieszkańcy odczuwali jeszcze wiele godzin po tym, jak nawałnica minęła. Doliczono się co najmniej 30 interwencji służb.

Międzyzdroje: zalane budynki i ulice, woda sięgała kolan

Po tym, jak przez Międzyzdroje przeszła gwałtowna burza z ulewą, woda zalała również Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, centrum handlowe, niektóre podwórka i parkingi wraz ze stojącymi na nich pojazdami. Z powodu zjawisk pogodowych wiele ulic stało się nieprzejezdnych. Przykre skutki nawałnicy mieszkańcy miasta odczuwali jeszcze około godziny 15:00. Chociaż załamanie pogody nie trwało długo, niektórzy strażacy do tej pory wypompowują wodę.

Międzyzdroje nadal zmagają się ze zniszczeniami, jakie pozostawiły po sobie intensywne opady deszczu. Woda zmyła ze skarpy piach, zniszczone i podmyte zostały również schody. Łącznie doliczono się około 30 interwencji służb, jak informuje TVN Meteo. Wiadomość o skutkach przekazał również dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętu
2. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media
3. Polacy ruszyli po zwolnienia lekarskie. Ale wcale nie do internisty

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, po tym, jak Międzyzdroje nawiedziła burza i intensywne opady deszczu, nikt nie odniósł obrażeń. Mieszkańcy jednak w pewnych miejscach chodzili boso, a woda sięgała im do kolan. Załamanie pogodowe nie dotknęło również pozostałych powiatów ani innych miejscowości. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niebezpiecznym froncie, który przeszedł nad Polską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłoszono pomarańczowy alert dla połowy kraju. Niestety, okropne wieści dla wszystkich na urlopie
  4. Niestety, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Chodzi o Kraków, zagrożenie jest ogromne
  5. Opublikowała zdjęcie z wycieczki i przeraziła internautów. Zauważyli druzgoczący szczegół, jak mogła nie zauważyć?
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: TVN Meteo

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł