miasto objęte blokadąArtgrid/Danil Rudenko

Zamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z Europy

Miasto zostało objęte lokalną blokadą. Jeszcze do niedawna mało kto spodziewał się tak radykalnych kroków ze strony władz. Doniesienia są zaskakujące. Zamykane zostają sklepy oraz szkoły. Służby zapewnią jednak dostęp do niezbędnych towarów. Rządzący apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach tak długo, jak to możliwe.

Miasto przygotowywało się do wprowadzenia kolejnego etapu łagodzeń rządowych zaleceń. W wyniku sytuacji związanej z koronawirusem jednak obostrzenia nie tylko nie zostały zniesnione, ale pojawiły się kolejne. Służby przyznały, że musiały podjąć wiele trudnych decyzji, po których zdecydowano o zamknięciu szkół oraz sklepów z pewnymi wyjątkami. Postanowiono również objąć miejscowość lokalną blokadą. Do niespodziewanych wydarzeń doszło w Leicester.

Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie mediaDramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie mediaCzytaj dalej

Leicester to miasto, które liczy około 350 tys. mieszkańców. Jeszcze do niedawna - podobnie jak pozostałe regiony Anglii - przygotowywało się do wprowadzenia kolejnego etapu łagodzenia rządowych zaleceń. Jednak w ciągu ostatnich dni liczba potwierdzonych przypadków w miejscowości zaczęła gwałtownie rosnąć. Sytuacja ta zmusiła służby do podjęcia radykalnych kroków. Jednym z nich była decyzja o objęciu miasta lokalną blokadą. W tej sprawie komentarza udzielił już brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Leicester: miasto w Wielkiej Brytanii objęto blokadą

Miasto w środkowej Anglii zaczęło dzisiaj tj. 30 czerwca ponownie zamykać sklepy. Do wyjątków będą należaly jedynie punkty, w których można kupić towary niezbędne. To jednak nie wszystko - 2 lipca zacznie się również zamykanie szkół. Służby zaapelowały do mieszkańców o pozostanie w domach tak długo, jak to możliwe. Ostrzega się również przed podróżami do i z Leicester, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Miasto również nie zostanie objęte kolejnym etapem łagodzenia obostrzeń, podczas którego zostaną otwarte m.in. puby, restauracje, muzea, kina, hotele czy salony fryzjerskie.

- Podjęliśmy kilka trudnych, ale ważnych decyzji. Zalecamy mieszkańcom Leicester pozostawanie w domu tak długo, jak to tylko możliwe, i zalecamy powstrzymanie się od wszystkich podróży do, z i na terenie Leicester, o ile nie jest to niezbędne. Będziemy uważnie śledzić przestrzeganie zasad społecznego dystansu i podejmiemy dalsze kroki, jeśli będzie to konieczne - słowa brytyjskiego ministra zdrowia Matta Hancocka sytuje portal Onet.pl.

Miasto Leicester zostało wyłączone z kolejnego etapu łagodzenia, który w Anglii zacznie się już w najbliższą sobotę tj. 4 lipca. W miejscowości ostatnimi dniami stwierdzono aż 10 procent wszystkich nowych przypadków zarażeń w kraju. Niepokojący jest przede wszystkim liczba zarażonych w stosunku do populacji, która jest aż trzykrotnie wyższa niż następnym mieście na liście. Jak informuje serwis Onet.pl, Matt Hancock zapewnił, że za dwa tygodnie działania zostaną poddane przeglądowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Wybuch metanu w kopalni na Śląsku. Trwa akcja ratunkowa
2. Rząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nich

Sytuacja, w jakiej znalazło się miasto Leicester, jest potwierdzeniem słów gabinetu premiera Borisa Johnsona, który zastrzegł, że w przypadku wzrostu liczby zakażeń, stopniowe znoszenie obostrzeń może zostać cofnięte. Do tej pory jednak nie zdecydowano się na wprowadzenie lokalnych blokad w kraju. Pierwsza pojawiła się dopiero dzisiaj w Leicester. W innym z naszych artykułów pisaliśmy także o restrykcjach w Chinach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech
  2. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: Onet

Następny artykuł