Miasto, które skrywa tajemniceWikipedia.org/ Ciacho5

Jedno z najbardziej tajemniczych miast w Polsce. Wielu nie zna jego sekretu

Miasto to ma bardzo bogatą historię. W dużej mierze jest ona związana z II wojną światową. Miejsce to jest uważane za jedno z najbardziej tajemniczych miast w Polsce. Jakie sekrety skrywa?

Miasto, o którym mowa, to Borne Sulinowo. Do lat 30 XX wieku obszar ten był dziki i niezamieszkały. W 1933 tereny zostały objęte przez III Rzeszę, która rozpoczęła budowę miasteczka militarnego. Od 1938 szkolili się tam żołnierze Wermachtu. Funkcjonował tam też obóz jeniecki, w którym więzieni byli Polacy. W 1945 Niemcy opuścili to miasto i zostało one zajęte przez Armię Czerwoną.

Borne Sulinowo należało do Polski, jednak do 1992 roku było podaane ZSRR. Dopiero 5 czerwca 1993 roku po opuszczeniu Rosyjskiej Armii, miasto oficjalnie wróciło do polskich władz.

Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w HiszpaniiOficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w HiszpaniiCzytaj dalej

Miasto, które skrywa tajemnice

Borne Sulinowo jest znane jako jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Polsce. Związanych jest z nim kilka ciekawostek. Za czasów okupacji ZSRR, miasto praktycznie nie istniało na mapie. Całe tereny były określane jako użytki leśne. Charakterystyczny jest też układ ulic. Został on odziedziczony po dawnej bazie wojskowej. Specjaliści mówią, że Borne Sulinowo to tak naprawdę jedne, wielkie koszary.

Dzisiaj grzeje: 1. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

W 1938 roku Borne Sulinowo zostało otworzone jako miasteczko militarne. Zrobił to Adolf Hitler, który przebywał tam w 1938 i 1939 roku. Aleja Niepodległości, główna ulica, wcześniej nosiła imię Hitlera, a po 1945 imię Józefa Stalina. Około 20 kilometrów od miasta znajduje się miejscowość Kłomino. Jest ona nazywana miastem duchów. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym mrocznym miejscu związanym z II wojną światową. Można o nim przeczytać tutaj.

Borne Sulinowo2

Fot. flickr.com/ osowian

Borne Sulinowo3

Fot. flickr.com/ Marcin Zaremba

Borne Sulinowo1

Fot. flickr.com/ Kaminscy Family

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł