miasto zasłania się sianemScreen/Facebook/Monteleone di Puglia

Miejscowość odcięła się od świata belami siana. Władze chcą chronić mieszkańców przed koronawirusem

Miasto we Włoszech zostało oddzielone od świata w obawie przed koronawirusem. Rozwiązanie jest o tyle niecodzienne, że użyto do tego bel z sianem.

Miasto Monteleone di Puglia znajduje się na południu Włoch, a teraz usłyszała o nim cała Europa. Wszystko przez niecodzienną decyzję burmistrza, który stwierdził, że będzie chronił swoich mieszkańców przed koronawirusem w wyjątkowo oryginalny sposób. Zablokował dostęp do swojego miasteczka belami z sianem. Do tej pory nie pojawiły się tam żadne przypadki zachorowań i ograniczenia mają sprawić, że ten stan się nie zmieni.

Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyZ ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Miasto otoczone belami z sianem

Wykorzystaliśmy materiał, jakim dysponujemy pod dostatkiem. Nie mając wystarczająco dużo barierek ochronnych posłużyliśmy się surowcem, jaki jest w naszej społeczności - tłumaczy burmistrz Giovanni Campese w rozmowie z agencją Ansa.

W Monteleone di Puglia do tej pory nie ma przypadków zachorować, pięć osób jednak przebywa tam na izolacji domowej. Spowodowane jest to tym, że wrócili z ognisk zachorowań na północy kraju. Cała miejscowość otoczona została belami we wtorek, nie wiadomo jednak, jak długo taki stan rzeczy pozostanie niezmieniony.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Wszystkie bele z sianem ikładane były przez 20 ochotników Obrony Cywilnej oraz okolicznych rolników. ci ostatni użyli do tego prywatnych traktorów oraz innych pojazdów. Na polecenie burmistrza zamknięto też sklepy (również spożywcze) oraz apteki. Niezbędne leki i produkty mają być dostarczane mieszkańcom bezpośrednio do domów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł