miasto sparaliżowaneFot. youtube.com/ AE Signage/ screen

Najgłośniejsze miasto świata zamknięte. Władze już się boją, że upadnie

Miasto słynące z tego, że nigdy nie śpi, właśnie zapada w sen. Liczne lokale rozrywkowe zamknęły drzwi, billboardy zgasły, a porządku na ulicach pilnuje policja. Las Vegas zamarło w obawie przed koronawirusem.

Miasto, o którym słyszał każdy na świecie, będzie miało nie lada kłopoty, jeśli epidemia szybko nie ustąpi. Władze Las Vegas już walczą o powrót do normalnego działania, chociaż stan wyjątkowy wprowadzono dopiero w sobotę. To pierwszy przypadek w historii, kiedy zamknięto tam wszystkie kasyna.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Słynne miasto odizolowało się od świata

Aż do połowy kwietnia zamknięte mają pozostać hotele, kasyna, sklepy, restauracje, kluby i siłownie. Miasto działało bez zakłóceń nawet po atakach terrorystycznych 11 września 2001 r., czy w październiku 2017 r., który miał miejsce właśnie w Las Vegas. Obecna sytuacja jest zupełnie nowa zarówno dla rady miasta, jak i mieszkańców. Obawiają się skutków izolacji, która z pewnością przyniesie ogromne straty.

Burmistrz Carolyn Goodman uważa, że Las Vegas nie może istnieć bez tych wszystkich lokali usługowych, nawet jeśli potrwa to mniej niż miesiąc. Kalifornia zdecydowała się na całkowity paraliż miast, chociaż lokalne władze protestują. Pojawia się wiele negatywnych komentarzy w całym kraju, ponieważ mieszkańcy obawiają się upadku gospodarki. Burmistrz Las Vegas jest jedną z tych osób, które najgłośniej domagają się zrezygnowania z całkowitego zamknięcia miast.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Podczas sesji Rady Miejskiej, Carolyn Goodman zaapelowała do gubernatora stanu Nevada, by Las Vegas mogło otworzyć się wcześniej. Uważa, że 7, a maksymalnie 10 dni do już wystarczający czas, by zapanować nad epidemią. Argumentuje to tym, że wszelkie biznesy upadną, a miasto pogrąży się w kryzysie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę

Źródło: Onet

Następny artykuł