miasto Sao Paulo wstrzymało ruchFot. Pixabay.com/cielstudiosp

Kierowcy nie mogą nigdzie jechać, ruch uliczny wstrzymany w całym mieście. Niespodziewana decyzja władz za granicą

Miasto zostało sparaliżowane w wyniku nagłej decyzji władz. Dramatyczna sytuacja zmusiła gubernatora do ogłoszenia wstrzymania ruchu ulicznego. Mieszkańcy mają pozostać w domach, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa.

Miasto Sao Paulo zmaga się z pandemią koronawirusa, która osiągnęła dramatyczny poziom. Brazylia wskoczyła na niechlubne podium krajów z największą liczbą infekcji. Wyprzedzają ją tylko Stany Zjednoczone i Rosja. W gospodarczej stolicy kraju mieszka ok. 20 mln osób, które każdego dnia przemieszczają się ulicami. Od środy przez 5 dni ruch pozostanie wstrzymany, by ograniczyć transmisję patogenu.

Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosKolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosCzytaj dalej

Miasto ma wielu chorych

W ciągu jednej doby z poniedziałku na wtorek w Brazylii przybyło prawie 18 tys. zakażonych i zmarła rekordowa liczba 1 179 chorych. Brazylijskie media donoszą, że opieka zdrowotna jest na krawędzi załamania, a szpitale pękają w szwach. Władze miasta i stanu S. Paulo przyznały, że w kwietniu popełniły błąd, odwołując kwarantannę i wiele innych ograniczeń w kontaktach między ludźmi w związku ze Świętami Wielkanocnymi. To spowodowało nagły wzrost liczby zakażonych, a w samym Sao Paulo po Niedzieli Palmowej liczba chorych zwiększyła się o 59 procent.

Gubernator Sao Paulo Joao Doria ogłosił wprowadzenie stanu przypominającego święta na 5 dni. W tym czasie nastąpi zawieszenie pracy większości urzędów i placówek handlowych oraz maksymalne ograniczenie ruchu ulicznego. Mieszkańcy pozostaną w domach i w ten sposób zostanie ograniczone przenoszenie się koronawirusa na kolejne osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Prezydent nie zważa na zdrowie mieszkańców

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro stara się ratować gospodarkę i nie nakazuje zamykania wszystkich obiektów, które nie są niezbędne do przeżycia. Przy każdej okazji prosi swoich rodaków o niezatrzymywanie produkcji i dbanie o wspólne dobro, jakim jest gospodarka krajowa. Chce, aby utrzymać wysokie obroty i stawiać na pierwszym miejscu losy państwa. Dwaj ostatni ministrowie zdrowia odeszli ze stanowiska, ponieważ nie mogli go przekonać do podjęcia ważnych kroków na drodze do pokonania pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Polsat News

Następny artykuł