miasto turystykaFot. Flickr.com/Leif Arne Storset

Małe miasteczko pilnie poszukuje turystów. Rozdają pieniądze, by ktoś przyjechał

Miasto zdecydowało się na dość niezwykłą ofertę promocyjną. Władze chcą płacić turystom, którzy tam przyjadą. Ma to pomóc w przyciągnięciu podróżników nawet poza sezonem.

Miasto znajdujące się w stanie Kalifornia w USA zdecydowało się na niezwykłą akcję promocyjną. Jest niewielkie i poza sezonem raczej rzadko odwiedzają je turyści, władze więc postanowiły zacząć płacić przyjezdnym za odwiedziny w mniej popularnych miesiącach roku.

Poważne zagrożenie powodziowe w Polsce, ostrzeżenie ekspertów. Dotyczy tysięcy PolakówPoważne zagrożenie powodziowe w Polsce, ostrzeżenie ekspertów. Dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Bywały już miasta, które decydowały się na sprzedaż domów za niskie ceny czy wynajem za grosze, jednak płacenie za przyjazd to zdecydowana nowość. San Luis Obispo - bo o tym mieście mowa - jest niewielkie, a znajduje się w połowie drogi między Los Angeles i San Francisco. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno, gdy okrzyknięto je najszczęśliwszym miejscem w Ameryce.

Miasto chce płacić turystom za wizyty

San Luis Obispo ma do zaoferowania przyjezdnym 100 dolarów, które do odebrania będą w lokalnym punkcie turystycznym. Nie jest to żaden żart, a prawdziwa oferta, która ma przełożyć się na wzrost popularności tego miejsca oraz częstsze odwiedzanie go przez turystów poza sezonem wakacyjnym.

Nie jest jednak tak, że miasto to jest po prostu nudne i nikt nie chce tam zaglądać - po prostu władze chcą zwiększyć zyski swoje oraz mieszkańców. Na turystów czeka tam wiele kulturalnych rozrywek, m.in. Performing Arts Center, w którym cały rok świetnie bawić się można podczas oglądania przedstawień. Lubianą atrakcją jest też lokalny, unikatowy targ, który rozkładany jest co czwartek i cieszy się ogromną popularnością ze względu na mnogość lokalnych produktów i przysmaków.

Trzeba spełnić pewne warunki

Aby dostać pieniądze, trzeba jednak spełnić pewne warunki, które władze ściśle określiły. Po pierwsze w San Luis Obispo trzeba zostać przynajmniej dwie noce. Dodatkowo rezerwacja musi obejmować jedynie jeden obiekt, nie można każdej nocy spać w innym miejscu.

Trzecim warunkiem jest oczywiście termin - chodzi o wyjazdy poza sezonem, liczy się zatem jedynie pobyt do 31 marca 2020 roku. Są to jeszcze ponad 2 miesiące, wyjątkiem są jednak dwie noce: z 18 na 19 stycznia oraz z 15 na 16 lutego. Pieniądze przeznaczone dla turystów są też ograniczone - otrzyma je pierwszych 750 szczęśliwców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVO
  5. Australia znów walczy z pogodowym dramatem. Zdjęcia nie są fotomontażem, jest naprawdę źle
  6. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł