miasto jedna osobaFot. Instagram/inglesefast

Miasto, w którym mieszka tylko jedna osoba? Tak, takie naprawdę istnieje, prawdziwa samotnia

Miasto, w którym zamieszkuje tylko jedna osoba, naprawdę istnieje. Często nazywa się je najdziwniejszym ośrodkiem na świecie, a zdaniem wielu to ikona samotności. Prawda jednak jest zupełnie inna.

Miasto zwykle kojarzy nam się z gwarem, pośpiechem i tłumami. Wieczne korki, tysiące samochodów i miliony ludzi, którzy każdego dnia przewijają się ulicami największych ośrodków, potrafią przyprawić o zawrót głowy. Chyba każdy widział lub czytał o miejscach, które nie zasypiają nigdy, bo tylu jest tam mieszkańców, którzy swoją aktywność wykazują o każdej porze dnia i nocy. Monowi jednak jest dokładnym tego przeciwieństwem.

Turysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euroTurysta popełnił fatalny błąd, robi tak wielu. Musi zapłacić teraz 16 tys. euroCzytaj dalej

Znajduje się w Nebrasce w USA, a jego populacja to naprawdę jedna osoba - Elsie Eiler. Jeszcze do niedawna mieszkała tam wraz z mężem, jednak po jego śmierci została zupełnie sama. Jest jednocześnie burmistrzem, prowadzi bibliotekę poświęconą zmarłemu ukochanemu oraz jest właścicielką tawerny.

Niezwykłe miasto, w którym mieszka jedna osoba

Choć wydawać by się mogło, że jest to prawdziwa ostoja samotności, ciszy i spokoju, Elsie wcale nie narzeka na brak towarzystwa. Dzięki sławie i popularności tego niewielkiego miasta, która wynika oczywiście z liczebności populacji, kobieta niemal codziennie miewa gości. Przyjeżdżają tam turyści z całych Stanów Zjednoczonych, a nawet świata, by przekonać się, jak wygląda miasto prowadzone tylko przez jedną osobę.

Elsie jest na takie odwiedziny doskonale przygotowana. Z chęcią opowiada o historii swojego ukochanego miasta oraz wspomina zmarłego męża. Zaprasza również podróżników do klimatycznej tawerny. Ma tam dla nich do zaoferowania przepyszne jedzenie oraz alkohol, który spożywać można w doborowym towarzystwie samego burmistrza.

miasto kobieta

Źródło: Instagram/Irinachulabird

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-miesięczne dziecko utonęło w wannie. Matka była zajęta przeglądaniem internetu
  2. Popularne rośliny doniczkowe, które są śmiertelnie trujące. Wiele osób ma je w swoich domach
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł