miasto na gfot. wikipedia.org/ Stiopa/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Znacie miasto na literę G? Turyści uwielbiają szczególnie dwa z nich

Miasto na literę G, które jest szczególnie często odwiedzane przez turystów to Gdańsk. Jest ich jednak znacznie więcej, co jedno to ciekawsze. Bez zastanowienia wiele osób wymieni kilka, są jednak prawdziwe perełki, o których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Miasto na literę G, które turyści odwiedzają z ochotą to nie tylko Gdańsk czy Gdynia. W Polsce mamy powyżej 40 takich miejsc. Nie sposób wymienić wszystkie, jednak kilka szczególnie powinno utkwić w pamięci turystów.

Wicepremier zdradził, co czeka LOT. Padły ostre słowa, chodzi o miliardyWicepremier zdradził, co czeka LOT. Padły ostre słowa, chodzi o miliardyCzytaj dalej

Które miasto na literę G zachwyca Was najbardziej?

Ciekawym miastem na literę G jest Gorzów Wielkopolski, czyli jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego. Podziwiać możemy tam wiele wspaniałych zabytków, między innymi liczne kościoły czy były gmach Poczty Polskiej. Ciekawą atrakcją jest również Bulwar Nadwarciański.

Marcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówMarcelina Zawadzka niczym Afrodyta w morzu, zdjęcie zapiera dech. Uciekła 10 tysięcy km stąd na urlop marzeń wielu PolakówCzytaj dalej

Miastem położonym w województwie wielkopolskim jest natomiast Gniezno, które znane jest jako kolebka państwa polskiego. Jego główną atrakcją jest Katedra Gnieźnieńska wraz ze Wzgórzem Lecha. Przebiega tamtędy Szlak Piastowski, Szlak Romański, Wielkopolska Droga św. Jakuba oraz Szlak Pałaców i Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.

Kolejnym miejscem na liście jest Giżycko, którego niekwestionowanym atutem są pobliskie jeziora Niegocin, Kisajno i Tajty. Miasto przyciąga przede wszystkim żeglarzy, od których aż roi się w sezonie letnim. Ciekawostką jest zamek krzyżacki z XIV wieku, zaadaptowany na hotel.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Polska ma jednak znacznie więcej miast, które czekają na odkrycie, chociaż nie sposób spamiętać ich nazw. Odwiedziliście kiedyś któreś z miast na literę G? Dajcie znać w komentarzach pod postem na naszym Facebooku.

Martyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyMartyna Wojciechowska w programie na żywo powiedziała wszystko. Historia dziewczyny z krańca świata wyciska łzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł