miasto AkonMateriały Prasowe

Światowej sławy muzyk wybuduje własne miasto przyszłości. Podpisał już umowę z prezydentem

Nowe miasto zostanie stworzone przez legendarnego muzyka? Planował to od lat, a teraz zdobywca wielu platynowych płyt chce zrealizować swoje marzenia. Obiekt ma być niczym z przyszłości, a stanie w kraju pochodzenia artysty.

Miasto, które chce stworzyć słynny muzyk - Akon, ma powstać w kraju, z którego pochodzi, czyli w Senegalu. Ma być formą z przyszłości, której wizualizacje rzeczywiście robią piorunujące wrażenie. Jeszcze do niedawna budowa była jedynie sennym marzeniem, w które nikt specjalnie nie wierzył, teraz jednak artysta zrobił milowy krok w swoich planach.

Wielkie zmiany w polskich urlopach? Możemy dostać aż 35 dni, jeśli będzie zgodaWielkie zmiany w polskich urlopach? Możemy dostać aż 35 dni, jeśli będzie zgodaCzytaj dalej

Jak donoszą media, Akon zdobył właśnie zgodę na budowę od prezydenta Senegalu. Umowa została podpisana i wszystko wskazuje na to, że legendarny muzyk rzeczywiście już wkrótce rozpocznie prace nad tworzeniem swojego miasta przyszłości, co bez wątpienia jest ambitnym, choć horrendalnie kosztownym celem.

Muzyk zamierza wybudować miasto

Alaume Thiam, znany przez miliony ludzi na całym świecie jako muzyk Akon, poinformował na swoim Twitterze, że zgoda z prezydentem została sfinalizowana. Jakiś czas temu potwierdzono również powstanie nowej waluty, która obowiązywać ma w mieście - Akoin.

Sam ośrodek ma nosić nazwę Akon City, a zgodnie z medialnymi doniesieniami, trwają już pracę nad stworzeniem jego infrastruktury. Prowadzone są na powierzchni około 8 kilometrów kwadratowych, a działka znajduje się niedaleko Dakaru. Muzykowi podarował ją sam prezydent, Macky Sallem.

Projekt zapowiada się niesamowicie

Patrząc na materiały prasowe prezentujące zamysł tego wyjątkowe obiektu, trzeba przyznać, że tworzony jest on z niesamowitym rozmachem. Widać nowoczesne formy i przepych, dzięki którym już mówi się na ten ośrodek miasto przyszłości. Sam jego założyciel, Akon, jest przekonany, że będzie ono wybawieniem dla Afryki.

Opisuje je jako "prawdziwa Wakandę", odwołując się do komiksu "Czarna Pantera". Podstawą wszystkiego ma być tam aplikacja mobilna, a rząd ma nie wtrącać się w żadne decyzje, które będą tam podejmowane.

miasto akon
Fot. Materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł