miasto gdyniafot. google maps (screen)

Dużo zakazów dla Polaków. Chodzi o mieszkańców jednego miasta

Miasto zostanie objęte szeregiem zakazów. Urząd przekazał dokładne informacje na temat obostrzeń w najbliższych dniach. Wszystko związane jest z operacją, która zostanie przeprowadzona w rejonie kanału Wisły Śmiałej.

Miasto na północy Polski przez kilka dni będzie musiało zostać objęte dodatkowymi restrykcjami ze względu na operację, która zostanie przeprowadzona w rejonie kanału Wisły Śmiałej. Urząd zwrócił się z pilnym apelem do mieszkańców.

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyTVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyCzytaj dalej

Miasto Gdynia ostrzega przed operacją

Grupa Nurków Minerów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża podejmie się operacji przemieszczenia, a następnie neutralizacji dwóch obiektów niebezpiecznych - informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni, Magdalena Kierzkowska. Chodzi o niemieckie miny morskie typu GC z okresu II wojny światowej. Operacja zaplanowana jest w dniach 14 i 15 września w rejonie kanału Wisły Śmiałej w Gdańsku.

- Operacja będzie prowadzona przez Grupę Nurków Minerów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Usunięcie min jest niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa żeglugi w tym rejonie. Operacja przewidziana jest na dwa dni i w zależności od warunków pogodowych odbędzie się 14 i 15 września - dodała Kierzkowska. Jednocześnie Urząd Morski przewidział termin zapasowy na 21-25 września, gdyby pogorszyły się warunki pogodowe.

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że z powodu operacji wprowadzony zostanie szereg ograniczeń i zakazów, przede wszystkim:

 • 10730 m dla kąpiących się - zakaz kąpieli (obszar wzdłuż linii brzegowej Zatoki Gdańskiej na odcinku od Gdańsk Brzeźno do Park Brzeźnieński im. J.J. Haffnera do miejscowości Mikoszewo gmina Stegna, Rezerwat "Mewia Łacha" włącznie);
 • 1400 m dla urządzeń precyzyjnych, aparatury pomiarowe;
 • 2100 m dla nurków w wodzie - zakaz prowadzenia wszelkich prac podwodnych;
 • 1000 m dla statków - zakaz przepływu, kotwiczenia i uprawiania rybołówstwa;
 • 500 m dla ludzi i zwierząt gospodarczych: strefa rażenia odłamkami - zakaz przebywania ludzi i zwierząt gospodarczych poza pomieszczeniami zamkniętymi (na lądzie i wodzie, wzdłuż biegu kanału Wisły Śmiałej).

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
2. Życie Tomasza Komendy zmieni się o 180 stopni. Właśnie przekazał nowinę

- W trosce o bezpieczeństwo, apelujemy o zastosowanie się do obostrzeń, które będą obowiązywały w dniu przeprowadzania neutralizacji min oraz stosowania się do poleceń służb, biorących udział w zabezpieczeniu przebiegu operacji ich neutralizacji - zaznaczyła rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
 2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
 3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
 4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
 5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
 6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł