miasto wybrali bajkoweFot. Pixabay.com Zotx

Wybrali najbardziej bajkowe miasta Europy. Jedno jest w Polsce

Miasto jak z bajki. Polska miejscowość znalazła się na liście najpiękniejszych punktów w Europie. Miała bardzo silną konkurencję. Biura podróży już przygotowują się na falę turystów, którzy będą chcieli je odwiedzić, gdy sytuacja związana z pandemią koronawirusa się ustabilizuje. Zestawienie pojawiło się w prestiżowym dzienniku.

Miasto, które przypomina krainę z bajki. W brytyjskim dzienniku The Mirror pojawiło się prestiżowe zestawienie najpiękniejszych miejscowości, a wśród nich znalazło się miejsce w Polsce. W artykule podkreślono, że warto je odwiedzić, jak tylko podróżowanie stanie się bardziej swobodne po pandemii koronawirusa. Mieszkańcy mogą być dumni z takiego wyróżnienia.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Każde miasto, które pojawiło się w artykule w The Mirror, ma w sobie coś z bajki. Jego autorką jest Julie Delahaye i nazwała materiał "12 magicznych, europejskich, bajkowych miasteczek". Jak już się domyślacie, dziennikarka wybrała 12 miast, które jej zdaniem mają niezwykły klimat dzięki takim elementom jak wąskie uliczki, kolorowe kamieniczki, spokojne scenerie i brukowane ulice. Delahaye była zauroczona polskim miastem, które także znalazło się w owym zestawieniu.

Polskie miasto wyróżnione w zestawieniu The Mirror

Polskie miasto, które może zabrać turystów do bajkowego świata, to Poznań. Jedna z największych polskich miejscowości znalazła się na 12. miejscu. Konkurencja była bardzo duża, co pokazują pozostałe wybory autorki artykułu. Julie Delahaye z czułością rozpisała się o Poznaniu. Dziennikarka była zachwycona kolorowymi budynkami na rynku.

- To urocze miasto targowe w Polsce słynie z głównego placu z kolorowymi budynkami, przyciągającej wzrok architektury i niesamowitej atmosfery - treść artykułu cytuje Wirtualna Polska.

- Spędź czas na zwiedzaniu sklepów i wędrując po brukowanych uliczkach, a wieczorem wróć na plac, aby napić się drinka z widokiem w jednym z wielu barów i restauracji - dodaje autorka.

Najwyraźniej Poznań to miasto, które powinniśmy bardziej doceniać. Oprócz polskiej miejscowości w zestawieniu znalazły się Colmar i Mont-Saint-Michel z Francji; Positano i Cinque Terre z Włoch; Hallstatt z Austrii; Rothenburg ob der Tauber z Niemiec; Popeye Village z Malty; Reine z Norwegii; Sinaia z Rumunii; Bled z Słowenii oraz Sintra z Portugalii.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu

Czy waszym zdaniem wybór padł na odpowiednie miasto? Może umieścilibyście na tej liście inną polską miejscowość? W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach, jakie oferuje czeska Praga.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Mężczyzna robi biednemu psu okropne rzeczy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł