miasto nietoperzetwitter.com/ABC

Sytuacja w Australii brzmi jak przykry żart. Na miasto nadleciała prawdziwa plaga, są nagrania

Miasto Ingham w Queensland nawiedziła prawdziwa plaga. Choć sytuacja brzmi jak żart, mieszkańcom nie jest do śmiechu.

Miasto leżące na północnym wschodzie Australii nawiedziła plaga nietoperzy. Mieszkańcy narzekają na ogromny smród i hałas, a do tego boją się wychodzić z własnych domów. Ssaki są jednak pod ochrona i nie można ich zabijać.

Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciTragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciCzytaj dalej

Informację o pladze nietoperzy podało światu BBC. Według dziennikarzy nad miasto Ingham leżące w stanie Queensland, którego stała populacja wynosi 4 tysiące mieszkańców, każdego dnia przylatuje około 300 tysięcy małych ssaków. Nietoperze całe dnie spędzają w lokalnych parkach oraz na ulicach obsiadając drzewa i budynki. Kiedy nieproszeni goście przelatują nad miastem nie tylko straszą mieszkańców, ale także zanieczyczają je swoimi odchodami.

Według lokalnego prawa ludzie w walce z nietoperzami mogą stosować jedynie łagodne "odstraszacze", takie jak hałas lub tym. Ssaków pod żadnym pozorem nie można ranić ani zabijać.

- W Ingham znajdują się obecnie cztery różne gatunki nietoperzy, a ponieważ wszystkie mają młode w różnym czasie, nie ma możliwości, byśmy mogli wejść z nimi w interakcję i spróbowali je przenieść - powiedział przewodniczący rady hrabstwa Hinchinbrok, Ramon Jayo.

Miasto cierpi, mieszkańcy się boją

Mieszkańcy miasta boją się wychodzić na ulice. Ludzie obawiają się przede wszystkim chorób przenoszonych przez zwierzęta. Mowa tu głównie o lyssawirusie, wywołującym wściekliznę u nietoperzy. Oprócz groźnych chorób, jakie przenoszą ssaki, mieszkańcy narzekają także na okropny smród, jaki wydzielają nietoperze.

- Nie ma wątpliwości co do tego, że rudawki (rodzaj nietoperzy) przenoszą pewne choroby, ale trzeba zostać podrapanym albo ugryzionym, by się zarazić - podkreślił Des Boyland z Towarzystwa Ochrony Przyrody w Queensland.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowane
  3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii Wschodniej
  4. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę
  5. Tragedia na lotnisku, samolot staranował pracownika, drugi w szpitalu. Film trafił do sieci
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł