miasto nowa atrakcjaFot. Pixabay.com/Photo Mix (zdjęcie ilustracyjne)

Nowa atrakcja w Krakowie. Turyści czekali na nią pół wieku. Miasto odżyje na nowo?

Miasto Kraków może skorzystać dzięki nowej atrakcji. Władze potwierdziły informacje o zmianach, które mogą zauważyć turyści odwiedzający dawną stolicę Polski. W czasie pandemii szukają kolejnych sposobów, na ponowne przyciągnięcie podróżnych. Niektórzy czekali na tę wiadomość pół wieku. Uroczystości rozpoczną się we już we wtorek.

Miasto, które co roku odwiedzały tłumy turystów z całego świata, przeżywa trudny okres. Takiej sytuacji władze Krakowa prawdopodobnie nie doświadczyli od dawna. Z powodu lockdownu i pandemii koronawirusa podczas tegorocznych wakacji w dawnej stolicy Polski pojawiło się znacznie mniej podróżnych. W Krakowie trwa jednak uruchamianie nowych atrakcji.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Kraków to miasto, które zostało szczególnie dotknięte przez lockdown związany z pandemią koronawirusa. Dawna stolica Polski co roku odwiedzana jest nie tylko przez Polaków, ale także mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów azjatyckich. Podczas tegorocznych wakacji jednak turyści nie pojawili się licznie jak zazwyczaj. Duża część Polaków wybrała się na wakacje do nadmorskich kurortów, a Kraków pozostał pusty. Władze jednak stale dbają o rozwój miasta. We wtorek 8 września odbędzie się uroczystość w ramach obchodów Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa i uruchomienie nowych atrakcji.

Kraków: miasto czeka na uruchomienie nowych atrakcji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez władze miasto czeka na uruchomienie nowych atrakcji. Urząd Miasta Krakowa przekazał, że po ponad pół wieku przerwy z Wieży Ratuszowej na Rynku znów rozbrzmi dźwięk dzwonu. Dzięki temu turyści będą mogli posłuchać nie tylko hejnału. To jednak nie koniec atrakcji. Odrestaurowany plac Świętego Ducha także doczeka się uroczystego otwartcia.

Miasto czeka na obchody Dnia Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa, podczas którego plac Świętego Ducha zostanie oficjalnie przekazany do użytkowania w nowej, odnowionej formie. Przy okazji uroczystości na całym świecie organizowane są liczne wystawykonferencje i koncerty promujące ideę ochrony światowego dziedzictwa i angażujące lokalne społeczności.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni

Być może 8 września miasto znów zacznie tętnić życiem dzięki obchodom, które przyciągają mnóstwo turystów dzięki licznym atrakcjom. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o koszmarnych scenach, jakie miały miejsce w Gdańsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  4. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
  5. Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające
  6. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł