miasto długa nazwaFot. Wikimedia Alek Leckszas CC BY-SA 4.0

Znane miasto posiada nazwę, o której wie niewielu. Aż trudno uwierzyć, że była używana

Miasto znane na całym świecie ma drugą, nieoczywistą nazwę, o której wiele osób może nie wiedzieć. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś jej używano. Dzisiaj słynie przede wszystkim z przemysłu filmowego. Wiele osób wybiera się tam, by spełnić swoje wielkie marzenia o karierze. Wiedzieliście o tej ciekawostce?

Miasto Aniołów lub La-La Land. Miejsce, które ma wiele miast. Cel podróży osób, które marzą o wielkiej karierze. Od lat kwitnie tam przemysł filmowy. Wiecie już, o jakiej miejscowości mowa? Jest jedną z najbardziej znanych na całym świecie. Okazuje się, że ma drugą, nieoczywistą nazwę, która może wprawić w zdziwienie. Dzisiaj nikt już jej chyba nie używa. Wiedzieliście o tej ciekawostce?

Podniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchuPodniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchuCzytaj dalej

Los Angeles to miasto, które od dawna cieszy się dobrą reputacją. La-La Land kojarzy się z miejscem, w którym marzenia się spełniają. Muzycy, aktorzy i reżyserzy stają się tutaj prawdziwymi gwiazdami. Jego najbardziej znaną dzielnicą jest oczywiście sławne Hollywood. Ten sławny napis umieszczony na wzgórzu prawdopodobnie zna prawie każdy. Byliście tam kiedyś?

Jak nazywano kiedyś Miasto Aniołów? Wiele osób o tym nie wie.

Takie przydomki jak Miasto Aniołów, Angeltown czy La-La Land zna chyba każdy. Natomiast druga oficjalna nazwa Los Angeles, której używano kiedyś, może was zadziwić. Przede wszystkim dlatego, że jest dość długa. Być może dlatego z niej zrezygnowano na rzecz dzisiejszej. Wiecie, jak brzmi oryginalna nazwa miasta marzeń? Ma związek z jego przydomkiem.

Znane na cały świat amerykańskie miasto oficjalnie nazwano El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles de Porciúncula. W języku hiszpańskim oznacza to “Miasto Matki Bożej, królowej Świętych Aniołów”. Chociaż trzeba przyznać, że brzmi bardzo ładnie, posługiwanie się tą nazwą na co dzień mogłoby sprawiać wiele kłopotów. Nic dziwnego, że postanowiono na Los Angeles.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Jak dobrze znacie Miasto Aniołów? Los Angeles znalazło się w wielu filmach. W końcu Hollywood znane jest jako fabryka marzeń. Jest to także najludniejsze miasto w stanie Kalifornia i drugie pod względem liczby mieszkańców w całych Stanach Zjednoczonych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ciekawostkach związanych ze Lwowem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł