miasto widmoFot. Instagram/_agniecha_aga

Jedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutna

Miasto, które znajduje się w Polsce, uważane jest za jeden z najmroczniejszych ośrodków widmo na świecie. Przerażający jest zarówno jego wygląd, jak i historia.

Miasto widmo powstać może z różnych powodów. Pojawiają się na całym świecie, a zwykle wiąże się to z wysiedleniem miejscowej ludności, deportacjami lub po prostu wyprowadzką mieszkańców w poszukiwaniu lepszego życia. Jeden z najmroczniejszych ośrodków, w którym nie ma żywego ducha, znajduje się w Polsce.

Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniachNiesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniachCzytaj dalej

Kłomino znajdujące się niedaleko Bornego Sulinowa to miejsce niezwykłe. Jego historia związana z Armią Radziecką fascynuje i przeraża, a obecny wygląd może wywoływać ciarki u turystów. Wszyscy fani lokalizacji przepełnionych niepokojącym klimatem uwielbiają to miejsce.

Najsłynniejsze miasto widmo w Polsce

Kłomino znajduje się w województwie zachodniopomorskim i od 2008 roku było systematycznie wyburzane. Do 1992 roku znajdowała się tam baza Armii Radzieckiej. Do polskiej administracji dołączone zostało w 1993 roku wraz ze znajdującym się niedaleko Bornem Sulinowem.

To ostatnie szybko zostało zasiedlone, lecz w Kłominie do tej pory nie mieszka nikt. Swego czasu pojawiła się nawet oferta sprzedaży za 2 miliony złotych, nie było jednak na to chętnych. Być może wszystko przez jego mroczny i niepokojący wygląd oraz wyjątkowo smutną historię.

Intrygująca i bardzo smutna historia

Miasto powstało jeszcze w latach 30. XX wieku. Stanowiło schronienie dla niemieckich oddziałów Służby Pracy, a później niestety powstał tam obóz jeniecki. Jak podają źródła, 6 tysięcy polskich jeńców wojennych przebywało tam w listopadzie 1939 roku. Dołączyło do nich też 2300 cywilów, którzy zostali aresztowani w Polsce.

Po 1940 roku do polskich jeńców dołączyli również Rosjanie oraz Francuzi i przebywali tam aż do wielkiej ewakuacji w 1945 roku. Miejsce wojsk niemieckich zajęły wojska radzieckie, które z kolei więziły niemieckich żołnierzy. Już po wojnie zadecydowano o rozebraniu na tych terenach 50 budynków, a cegły z nich użyte zostały do budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Miasto widmo stoi puste od 1992 roku, gdy ostatni żołnierze rosyjscy wyjechali - teraz służy głównie jako atrakcja dla turystów zafascynowanych opuszczonymi miejscami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
  2. Chroni przed miażdżycą i pomaga w walce z nadwagą. Wpływ szpinaku na nasz organizm
  3. PKP znowu rozczarowuje. Koniec z dodatkiem w cenie biletu, trzeba będzie kupować sobie samemu
  4. Na awiofobię choruje co trzeci turysta. Objawy są niepozorne, ale sprawiają gigantyczne problemy
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Następny artykuł