Turysci.pl
jezioro

fot. Wikipedia Commons/ Mazaki/ CC BY-SA 4.0

Mężczyzna zaalarmował, że ktoś się topi, żeby sprawdzić szybkość służb. Został ukarany

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad jeziorem Gim doszło do bezpodstawnego wezwania służb. Mężczyzna został ukarany mandatem po tym, jak zadzwonił na numer 112, aby sprawdzić szybkość przyjazdu służb ratunkowych.

Policja otrzymała zgłoszenie o topiącej się osobie w jeziorze Gim. Jak się potem okazało, 47-latek chciał sprawdzić szybkość przyjazdu służb.

Mężczyzna bezpodstanie wezwał służby nad jezioro Gim

Operator numeru alarmowego 112 otrzymał w miniony weekend zgłoszenie o topiącej się osobie nad jeziorem Gim w gminie Purda - poinformowała we wtorek olsztyńska policja.

Chociaż zgłaszający nie chciał podać szczegółów zdarzenia, wezwanie zostało potraktowane poważnie. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków, ratowników medycznych i policyjny patrol.

pociąg

Agresywni podróżni w pociągach. Holenderscy konduktorzy żalą się na zachowanie pasażerów

CZYTAJ DALEJ

Na miejscu okazało się jednak, że alarm był fałszywy, a w akwenie nikt się nie topi. Policjanci bardzo szybko dotarli jednak do mężczyzny, który wzywał pomoc. Chociaż początkowo zaprzeczał, policjanci zadzwonili na numer, przy pomocy którego wezwano służby

- Gdy dzwonek zabrzmiał w kieszeni 47-latka, nie było już żadnych wątpliwości - poinformował w rozmowie z mediami sierż. Andrzej Jurkun.

Mężczyzna poinformował wtedy policjantów, że chciał sprawdzić, po jakim czasie od zgłoszenia zdarzenia na numer alarmowy na miejscu pojawią się służby.

- Motywem jego działania była też chęć zrobienia na złość służbom, ponieważ nie był zadowolony z zakończenia wcześniejszej interwencji, która dotyczyła jego nieporozumienia z małżonką - podała policja.

Policja poinformowała również, że mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem za bezpodstawne powiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu.

Kara mogła być jednak znacznie wyższa - kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności i grzywnę nawet do 1,5 tys. zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >