Mężczyzna zebrał miliony w szczytnym celuXinhua News/East News

Zebrał gigantyczną kwotę na walkę z pandemią. Ogromny szacunek, dostanie tytuł szlachecki

Mężczyzna z Wielkiej Brytanii zebrał dużą sumę pieniędzy, aby pomóc potrzebującym. Królowa Elżbieta II ma mu przyznać tytuł szlachecki.

Mężczyzna w podeszłym wieku dokonał niesamowitej rzeczy. Tom Moore zebrał ogromną sumę pieniędzy, aby pomóc w walce z panującą na świecie pandemią koronawirusa. Inicjatywa została zauważona przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Błagalny apel Polaków i Czechów, wspólnie. Chodzi tylko o jedną, arcyważną rzeczBłagalny apel Polaków i Czechów, wspólnie. Chodzi tylko o jedną, arcyważną rzeczCzytaj dalej

Mężczyzna zebrał miliony

Kwota, jaką uzbierał Tom Moore, to aż prawie 33 miliony funtów. Boris Johnson wydał z tej okazji oświadczenie, a następnie wniósł do królowej Elżbiety II o przyznanie tytułu szlacheckiego dla mężczyzny.

- Fantastyczna zbiórka pieniędzy pułkownika Toma pobiła rekordy, zainspirowała cały kraj i dała nam wszystkim promyk światła w mgle koronawirusa. W imieniu wszystkich, którzy byli poruszeni jego niesamowitą historią, chcę powiedzieć ogromne "dziękuję". On jest prawdziwym narodowym skarbem - oświadczył premier UK.

Moore zbiórkę ogłosił na platformie JustGiving i ogłosił wyzwanie dla siebie. Przed skończeniem 100 lat miał okrążyć dom sto razy. Zadanie wykonał w honorowej asyście żołnierzy z Yorkshire Regiment. Myślał, że uda mu się zebrać tysiąc funtów. Jednak jego inicjatywa stała się wielkim hitem w sieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

Kim jest Tom Moore?

Bohater to były weteran wojenny. Porusza się przy pomocy chodzika na kółkach. Przeprowadzenie zbiórki dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2 miało być formą podziękowania za pomoc medyczną. Mężczyzna dwa lata temu doznał złamania stawu biodrowego. Cierpiał też na raka skóry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
  2. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka

Źródło: Polsat News

Następny artykuł