Metro w Warszawie. Korzystacie z niego?Pixabay.com/3005398

Jeździliście warszawskim metrem? Najszybszy środek komunikacji zyskuje popularność

Metro to najlepsza forma poruszania się po mieście. Jest to najszybszy sposób. Już wszystkie najważniejsze miasta na świecie mogą korzystać z metra. W Polsce taka opcja istnieje jedynie w Warszawie. Korzystacie z niej?

Metro to coraz częściej wybierana forma transportu. W dużych miastach jest ona najbardziej opłacalna, ponieważ nie trzeba martwić się korki. Miasta na całym świecie coraz bardziej rozbudowują metro, aby można było w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby miejsc. W Polsce metro można znaleźć jedynie w stolicy. Mieszkańcy oraz turyści zapełniają je każdego dnia. Korzystaliście z tej opcji będąc w Warszawie?

Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w PolsceZdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w PolsceCzytaj dalej

Metro w Warszawie. Szybki środek transportu

Warszawskie metro składa się z dwóch linii. Pierwsza z nich, czyli M1, łączy centrum polskiej stolicy z północnymi południowymi dzielnicami. Została otwarta w 1995 roku, jednak dopiero w 2008 roku linia osiągnęła projektowaną długość. W 2010 roku rozpoczęto budowę drugiej linii.

M2 oddano do użytku s 2015 roku. Łączy lewy i prawy brzeg Warszawy. Ostatnio została ona rozbudowana. W 2019 roku z Dworca Wileńskiego można dojechać do ulicy Trockiej. 4 września bieżącego roku można jeździć od stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

Co ważne, metro w Warszawie jest dostosowane do wszystkich pasażerów. Oznacza to, że spełnia wszystkie potrzeby osób niepełnosprawnych. Krawędzie wszystkich peronów zostały oznakowane specjalnymi wypustkami, co ma ułatwić orientację przestrzenną osobom niewidomym. Lubicie jeździć warszawskim metrem? Czekamy na wasze opinie w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł