Meksyk zmaga się z bitwami gangów.Fot. pixabay.com/tomkranz (zdjęcie podglądowe)

Porażające odkrycie. Turyści na sam widok oniemieli. Druzgocące nagranie z Meksyku trafiło do sieci

Meksyk obserwuje dramatyczne starcia. Konflikt narasta z dnia na dzień. Nie jest to dobry okres na podróże do Ameryki Środkowej. Na ulicach leżą spalone ciała.

Meksyk stał się świadkiem dramatycznych starć między grupami przestępczymi. Gangi rywalizują o wpływy w okolicach miasta Caborca. To tutaj podróżni zobaczyli na autostradzie porzucone ciała zamordowanych oponentów grupy. Sprawa jest poważna, a konflikt się nasila.

Mieli otworzyć granice. Decyzja została odwołana. Niepokojące informacje z Parlamentu EuropejskiegoMieli otworzyć granice. Decyzja została odwołana. Niepokojące informacje z Parlamentu EuropejskiegoCzytaj dalej

Meksyk w ogniu

Do starć dochodzi między grupą Los Salazar, która jak podaje redakcja Onetu, jest powiązana z handlarzami narkotyków El Chapo a gangiem Rafaela Caro Quintery. To właśnie z jego grupą Los Salazar walczyli w okolicach miasta Caborca (Meksyk północny). Oba gangi spierają się o wpływy w regionie i stąd też coraz bardziej intensywna wymiana ognia między rywalami.

W piątek 19 czerwca na trasie łączącej Caborcę i Sonoytą podróżni jadący autostradą zobaczyli na pasie porozrzucane zwłoki 10 osób, spośród których większość należała do gangu Rafaela Caro Quintery. Eskalacja przemocy jest tak duża, że zdarzają się również ofiary wśród zwykłych obywateli.

Meksyk liczy straty

Wśród ofiar znalazł się również Sergio Arredondo Arriaga. Był to nauczyciel niezwiązany ze światem przestępczym. Zginął przed własnym domem. Gang Los Salazar najprawdopodobniej pomylił mieszkania i uznał Arriagę za członka wrogiej grupy. Jednak straty w ludziach to nie jedyne konsekwencje ostatnich wydarzeń. Przestępcy masowo podpalają budynki oraz samochody.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Według relacji mieszkańców sytuacja na autostradach przypomina najprawdziwszą wojnę. Niektórzy świadkowie wydarzeń piszą o "weekendzie terroru", który przeszedł się przez północny Meksyk. Mieszkańcy informują również o płonących pojazdach na trasach szybkiego ruchu. Ponadto, osoby, które znalazły się w pobliżu domu pogrzebowego, zajmującego się ofiarami starć donoszą, że przed budynkiem znajduje się chłodnia samochodowa, co może oznaczać, że liczba zmarłych jest jeszcze większa. Do starć dochodzi również na terenie Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)
  2. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł