Turysci.pl
Meklemburgia zamyka się na przyjezdnych

fot. wikimedia.org/Malchen53/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Meklemburgia zamyka się dla przyjezdnych. Wczasowicze muszą opuścić domki letniskowe

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niemiecki land Meklemburgia-Pomorze Przednie zamyka się na podróżnych. W okresie Wielkanocy zawrócono setki turystów za łamanie obostrzeń, a teraz problem będą miały kolejne grupy. Władze regionu apelują do urlopowiczów o opuszczenie domków letniskowych.

  • Meklemburgia od samego początku epidemii stosuje bardzo surowe restrykcje wobec podróżnych

  • Na początku kwietnia land ten zobligował setki podróżnych do opuszczenia regionu, bo złamali obostrzenia

  • Lokalne władze do opuszczenia domków letniskowych wzywają teraz również wczasowiczów z Niemiec

Meklemburgia jest jednym z niemieckich landów, które mają najniższy wskaźnik pandemiczny. Dochodzi tam do stosunkowo niewielu zakażeń, a władze wyjątkowo surowo podchodzą do wpuszczania podróżnych. Turyści z Polski od dłuższego czasu mają problem z wjazdem do naszego sąsiada, a teraz swoje domki letniskowe opuścić będą musieli również urlopowicze niemieccy.

Meklemburgia nie zgadza się na pobyt turystów w domkach letniskowych

Nadrenia Północna-Westfalia odnotowała wg. czwartkowego raportu ponad 6 tys. nowych zakażeń. Dla porównania, Meklemburgia miała ich 453, ale mimo to lokalne władze twierdzą, że sytuacja się pogorszyła w ostatnim czasie. Jako dowód na potwierdzenie tej teorii wskazują, że jeszcze w marcu dziennie nie było więcej niż 80 nowych przypadków zachorowań.

Zakopane - pogoda na majówkę

Zmiany pogody w Zakopanem. Czy będzie ciepło na majówkę?

CZYTAJ DALEJ

Mimo tego, że obecne wyniki Meklemburgii są poniżej średniej krajowej, władze postanowiły podjąć ostre środki ochronne. Zadecydowano o wydaleniu z landu niemieckich turystów, którzy przyjeżdżali do nadmorskiego landu do swoich domków letniskowych.

Takie wycieczki zwykle cieszyły się popularnością w czasie wakacji, jednak przez pandemię wielu podróżnych przyjeżdżało nad Morze Bałtyckie szybciej, by uniknąć pobytu w wielkich miastach. Teraz wezwani zostali do opuszczenia swoich domków turystycznych, co wywołało wiele głosów oburzenia.

To jednak nie pierwszy raz, gdy działania władz nadmorskiego landu wywołują kontrowersje. W listopadzie ubiegłego roku zakazano bowiem również jednodniowych oraz dłuższych wycieczek turystycznych, zarówno dla obywateli Niemiec, jak i innych krajów. W związku z tym przepisem, w okresie Wielkanocy, z Meklemburgii wydalono setki podróżnych.

W Wielki Piątek na granicach zawrócono 343 turystów, a dzień później 193 osoby. Zgodnie z ustaleniami niemieckich mediów, wszyscy ci ludzie złamali obostrzenie mówiące o zakazie uprawiania turystyki na terenie landu. Oznacza to, że nie potrafili przedstawić wyraźnego powodu swojego pobytu.

Turyści z Polski nie wjadą do Meklemburgii

Nasz kraj obecnie znajduje się na tzw. liście wysokiego ryzyka w Niemczech. Oznacza to utrudnienia w podróżach, zależne od poszczególnych landów. Wyjazdy do Meklemburgii w celach turystycznych są zabronione całkowicie.

Na granicy okazać trzeba negatywny wynik na COVID-19. Badanie zrobić trzeba na 48 godzin przed przyjazdem. Uznawane są zarówno testy PCR, jak i szybkie antygenowe, o ile spełniają kryteria WHO. Zaświadczenie wydane ma być w języku niemiecki, angielskim lub francuskim. Obowiązek ten dotyczy również osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

Osoby wjeżdżające do niemieckich landów, muszą też zgłosić swój przyjazd i poddać się obowiązkowej izolacji. Kwarantanna dla przyjezdnych z Polski w Meklemburgii trwać musi 10 dni. Po upływie połowy tego czasu, można ponownie wykonać test i skrócić czas obowiązywania obostrzenia, o ile wynik będzie negatywny.

Izolacji w Meklemburgii nie muszą poddawać się jedynie osoby przejeżdżające przez ten land tranzytem. Warunkiem jest zadeklarowanie, że po drodze nie będzie żadnych zbędnych postojów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >