meghan markle rezygnacjaScreen/youtube/BBC News

Meghan Markle i książę Harry podjęli historyczną decyzję o rezygnacji. Oczy całego świata patrzą z niedowierzaniem

Meghan Markle oraz książę Harry podjęli zaskakującą decyzję, w którą aż trudno jest uwierzyć. Nikt się tego nie spodziewał, jednak wszystko już ustalone.

Meghan Markle oraz książę Harry to jedna z najchętniej komentowanych par w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od samego początku wzbudzają ogromne emocje. Zdażyli już zasłynąć z podejmowania niekonwenjonalnych decyzji, które dziwią cały świat, jednak czegoś takiego nie spodziewał się nikt.

10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicy10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicyCzytaj dalej

Właśnie pojawiła się informacja, że para książęca ustępuje z funkcji w rodzinie królewskiej. Oczy całego świata zwrócone są na nich i nikt nie może w to uwierzyć.

Meghan Markle oraz książę Harry ustępują z funkcji

Jak wskazują media, para chce dzielić teraz czas między dwa kontynenty.

- Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość. Zdecydowaliśmy się na to zachęceni waszym wsparciem. Chcemy wypośrodkować czas spędzony w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie Sussexroyal.

Jak się okazuje, to jednak nie jedyne zmiany w ich zyciu. Planują bowiem założenie nowej organizacji charytatywnej. Podkreślili, że szanują obowiązki wobec Wspólnoty Narodów i Królowej i będą wspierać całą rodzinę królewską, najwyraźniej jednak chcą większej niezaleności w swoich działaniach, na co pozwolić im może rezygnacja. Podkreślają również, że wszystko przebiegło w pełnym porozumieniu z królową, choć fani z pewnością są w szoku. To jedna z najbardziej niespodziewanych decyzji, jakie zapadły w rodzinie królewskiej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
  2. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  3. Przepiękny wąwóz w Polsce wyłożono betonowymi płytami. Nie pomogły żadne petycje
  4. 10 tysięcy wielbłądów straci życie, smutne informacje z Australii. W powód aż trudno uwierzyć
  5. Wenecja podejmuje walkę z powodziami. Kryzysowa wersja systemu powstanie, ale nie w najbliższym czasie
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł