Mazury z problemem sanitariatów.Fot. Flickr.com/Mariusz Cieszewski / www.fotcom.biz/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Oburzające, co robią turyści na Mazurach. Giżycko ma dość

Mazury zmagają się z kolejnym problemem, za który mają odpowiadać niesforni przyjezdni. Głos w sprawie zabrał burmistrz jednego z głównych kurortów regionu. Samorządowiec mówi wprost, że takie “praktyki” są ciosem zarówno dla jezior, jak i samych żeglarzy.

Mazury cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem ze strony turystów, jednak napływ przyjezdnych daje się we znaki samym mieszkańcom. Oprócz potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego, włodarze m.in. Giżycka zaznaczają, że część turysta ma za nic również inne przepisy sanitarne.

Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyDramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyCzytaj dalej

Mazury z “rynsztokiem”?

Według ustaleń dziennikarzy Faktów TVN, Mazury zmagają się z problemem, który mocno koresponduje z przyzwyczajeniami niektórych żeglarzy. Okazuje się, że część turystów nieczystości sanitarne usuwa wprost do jezior. Według szacunków już teraz po mazurskich wodach pływa 16 tysięcy jachtów, co daje blisko 80 tys. żeglarzy. Według ustaleń TVN-u, ponad połowa z nich nie korzysta z sanitariatów.

- Piękne krajobrazy jeziora i nagle te ścieki ciągnące się za żaglem. Taki dysonans zupełny. To w ogóle nie pasuje do tej krainy [...] Prawdopodobnie większość [ścieków - przyp. red.] znajduje się w wodzie. Niestety to jest bardzo złe i trzeba z tym walczyć - zaznaczał cytowany przez Fakty TVN Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Mazury reagują na “nieczystości”

Władze Giżycka w odpowiedzi na rozprzestrzeniający się problem nieczystości wyszły naprzeciw niesfornym żeglarzom. Za “symboliczne” 10 zł ekomarina może przyjąć nieograniczoną ilość odpadów. Według cytowanej przez Fakty Magdaleny Fuk z Fundacji Ochrony Jezior Mazurskich, w porównaniu z parotysięcznymi stawkami za czarter jachtów, taka suma nie powinna robić różnicy statystycznym żeglarzom.

Dzisiaj grzeje: 1. Włochy podjęły decyzję. Potężny cios dla turystów, niestety
2. Krewny przeleje ci pieniądze, a fiskus naliczy podatek. Absurdalny przepis wścieka nawet sądy

- Proceder spuszczania ścieków do jeziora odbywa się w miejscu ustronnym, z dala od świadków i sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku - tłumaczył cytowany przez Fakty TVN Zbigniew Jatkowski z mazury.info.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy faworyt do sprowadzenia Arkadiusza Milika. Sytuacja Polaka zmienia się jak w kalejdoskopie
  2. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?
  3. 600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu
  4. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
  5. Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: Fakty TVN

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł