mazury cud naturyFot. Wikimedia.org/krysi@/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Byliście na Mazurach? Relaks i wypoczynek

Mazury są ulubionym miejscem na świecie wielu Polaków. Region przyciąga tłumy przede wszystkim za sprawą ogromnych jezior, które aż się proszą żeby wypocząć u ich brzegów. Czy też kochacie tę krainę jezior?

Mazury są prawdziwym rajem dla turystów, którzy chcą spędzić czas blisko natury. Nie bez powodu znalazły się na liście 7 cudów świata. Kraina jezior doceniana jest zarówno przez polskich jak i zagranicznych przyjezdnych. Region każdego sezonu gości prawdziwe tłumy.

Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałekJest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałekCzytaj dalej

Mazury cud natury

Mazury są krainą wręcz usianą jeziorami i to właśnie one przyciągają największą liczbę turystów. Bliskość z naturą jest ważnym atutem dla wielu przyjezdnych, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Okoliczne kanały wodne łączące liczne jeziora są wspaniałą atrakcją dla żeglarzy i wodniaków. Co ciekawe, wiele jezior nadaje się również do nurkowania podlodowego.

Wspaniałą atrakcją są również pałace i dwory, które spełniały zarówno funkcje użytkowe i reprezentacyjne, ale także gospodarcze. Warto odwiedzić również klimatyczne cmentarze, których na Warmii i Mazurach znajdziemy aż 3200 i mimo zaniedbania wciąż robią ogromne wrażenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Nieodłącznym elementem krajobrazu mazurskiego są wsie, które w tym regionie mają swój niepowtarzalny, charakterystyczny wygląd. Przyjmowały kształt ulicówek – położonych wzdłuż drogi, rzeki albo, rzadziej, kształty owalne. W centrum najczęściej stał kościół, można było tam znaleźć również karczmę, folwark oraz regularną kępę drzew na wzniesieniu, gdzie znajdował się cmentarz. W domach zdobione były drzwi, szczyty i okienne obramienia. W nowsze budynkach często dodatkowo wyposażano w ganki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł