Mazury kolosalne rozczarowanieEast News AFP

Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Mazury i Warmia według sondaży nie mogą szczycić się wysoką frekwencją. Wstępne wyniki są rozczarowujące - wystarczy spojrzeć na liczby. To może być jeden z najgorszych wyników w kraju. Wiele wskazuje na to, że jedne z najgłośniejszych wyborów prezydenckich od dawna nie rozpaliły tak wielkich emocji w tych regionach.

Mazury i Warmia należą do regionów chętnie odwiedzanych przez turystów. Podróżni mogą wpływać na frekwencję w kurortach, jednak najwyraźniej nie wszędzie. Tegoroczne wybory prezydenckie wzbudziły ogromne emocje wśród Polaków. Dowodem na to mogą być wstępne wyniki sondaży, według których frekwencja podczas niedzielnego głosowania wynosiła 68,90 procent.

Alarm w samolocie Ryanair. Nie dotarł na miejsce, wyleciał z KrakowaAlarm w samolocie Ryanair. Nie dotarł na miejsce, wyleciał z KrakowaCzytaj dalej

Jednak zgodnie ze wstępnymi wynikami sondaży Warmia i Mazury nie będą mogły pochwalić się wysokim wynikiem. Wręcz przeciwnie. Z danych przekazanych przez serwis informacyjny TVP Olsztyn wynika, że Warmia i Mazury będą zajmowały dolne miejsce w rankingu dotyczącym frekwencji. Prowadząc sondaże, poddano badaniom ponad 50 tysięcy osób przed 500 lokalami wyborczymi. Według badań zajęły czwarte miejsce od końca.

Warmia i Mazury: niska frekwencja

Według badań sondaży, cytowanych przez lokalny oddział TVP, Warmia i Mazury najwyraźniej nie uległy tak wielkim emocjom związanym z wyborami prezydenckimi, jak choćby Pomorze, gdzie kolejki przed lokalami wyborczymi stały jeszcze po godzinie 21:00. Do tych niezwykłych wydarzeń doszło w Rewalu i Jastarni, o czym pisaliśmy niedawno. Z badań wynika, że nieco inaczej sytuacja wyglądała w województwie warmińsko-mazurskim. Według wyników przekazanych przez TVP Olsztyn w II turze wyborów w głosowaniu wzięło tam udział 64,70 procent wyborców.

Warmia i Mazury według sondaży zajęły czwarte miejsce od końca pod względem frekwencji. Jak informuje TVP Olsztyn, w I turze wyborów prezydenckich w tym regionie udział w głosowaniu wzięło jedynie niewiele ponad 57 procent uprawnionych. Wtedy frekwencja w całym kraju wynosiła 64,51 procent, co oznacza, że w II turze prawdopodobnie została ona podwyższona. Po ciszy wyborczej, która obowiązywała do godziny 23:00, zaczęły pojawiać się informacje związane z frekwencją w poszczególnych regionach Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawnili wyniki z Rewala. Różnica jest kolosalna, jeden kandydat zdeklasowany
2. Fundusz Medyczny nie powstanie? Komisja Zdrowia nie będzie go rozpatrywać

Już nie tylko Warmia i Mazury. Poznaliśmy także wstępne wyniki z Podkarpacia oraz Pomorza, o których pisaliśmy również w poprzednich tekstach. Kolejne informacje będziemy przekazywali wkrótce.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą

Źródło: TVP Olsztyn

Następny artykuł