Mazowsze w żałobie po śmierci księdzapixabay (biblioteka publiczna)

Wielka żałoba na Mazowszu. Dziś tłumy będą go żegnać. Dzielnie walczył do końca

Mazowsze jest w żałobie. 12 września zmarł duchowny, u którego wcześniej potwierdzono obecność koronawirusa. Wiadomo, kiedy będzie pogrzeb. Uroczystości odbędą się w rodzinnej parafii. Ksiądz miał 54 lata.

Mazowsze. To tam zmarł ksiądz, który pracował w kościele w Krasnem. Był proboszczem w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny. Tam również odbędzie się jego pogrzeb. Mężczyzna miał koronawirusa.

Klamka zapadła. Wielkie zmiany dla podróżujących samochodemKlamka zapadła. Wielkie zmiany dla podróżujących samochodemCzytaj dalej

Mazowsze w żałobie. Zmarł ksiądz

Duchowny zostanie pożegany w swojej rodzinnej parafii. Specjalna uroczystość odbędzie się w środę 16 wrześnie o godzinie 18:00. Mszę w intencji zmarłego kapłana odprawi biskup Jan Wątroba. Dzień później, czyli 17 września, odbędzie się pogrzeb. Stanie się to o godzinie 15:00 w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy koło Kolbuszowej. Uroczystość poprowadzi biskup Edward Białogłowski.

Był nosicielem koronawirusa

Zmarły ksiądz miał koronawirusa. We wrześniu jego stan zdrowia pogorszył się. Z tego powodu trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono tesy na obecność SARS-CoV-2. Wynik badania był pozytywny. Później duchowny został skierowany na kwarantannę, podobnie jak inni pracujący z nim księża.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

W sumie na Podkarpaciu od początku epidemii koronawirusa potwierdzono 2979 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z tego 2332 pacjentów wyzdrowiało. Niestety, zmarło dużo osób. Odnotowano aż 104 zgody. W skali całej Polski bilans epidemii i zgonów osób, które chorowały na COVID-19 wynosi do 2227. To dane na 15 sierpnia. Więcej o kornawirusie można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka ważyła ponad 22 kilogramy. Przeszła niesamowitą metamorfozę dzięki ludziom o dobrych sercach
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł