mateusz morawiecki graniceScreen/youtube/Kancelaria Premiera

Genialna wiadomość dotycząca granic Polski. Jest potwierdzenie premiera, Polacy się ucieszą

Mateusz Morawiecki przekazał na swoim Facebooku genialną wiadomość dotyczącą granic naszego kraju. Tysiące Polaków czekało na to od dawna.

Mateusz Morawiecki zelektryzował swoim wpisem na Facebooku setki Polaków. Właśnie na taką wiadomość dotyczącą granic Polski czekały setki Polaków. Bez wątpienia zadowoleni będą szczególnie uczniowie oraz pracownicy, którzy pracują oraz uczą się poza granicami naszego kraju - w Niemczech, Na Słowacji, Litwie czy w Czechach.

Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radościWielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radościCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ogłosił dobrą nowinę dotyczącą granic

- Od dnia 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki. Nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny. Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami wspomnianych krajów oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny - czytamy we wpisie premiera Polski.

W dalszej części Mateusz Morawiecki stwierdził, że przyrost zakażeń w naszym kraju jest "relatywnie niski i stabilny". Choć podkreślił, że jeszcze z pandemią nie wygraliśmy, to mamy nad nią coraz większą kontrolę. Na tę wiaodmośc setki Polaków z rejonów przygranicznych czekało już od dłuższego czasu. Zniesienie obowiązkowej kwarantanny umożliwi wielu osobom powrót do aktywności zawodowej lub powrót z pracy poza granicami do domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
2. Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

Premier w swoim wpisie napisał, że wyjątkowo istotne w tej chwili jest przestrzenganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Podkreślił, jak ważną kwestią jest też "bycie w ciągłym dialogu z mieszkańcami". Zaapelował do mieszkańców przygranicznych powiatów o odpowiedzialność. Na końcu podziękował przedstawicielom samorządów, które wzięły udział w konsultacjach oraz wszystkich wymienił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, nadeszła zła wiadomość
  2. Przy poczcie znalazł przerażonego labradora. Po kilku dniach poznał o nim prawdę, odebrało mu mowę
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewał

Źródło: Facebook

Następny artykuł