mateusz morawiecki pomoc dla turystykiScreen/TVP INFO

Zapytali premiera o pomoc dla polskiej turystyki i restauracje. Nie ma już wątpliwości

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej otrzymał pytania dotyczące wsparcia dla branży turystycznej oraz restauracji, które znajdują się wewnątrz hoteli. Jego odpowiedzi nie pozostawiły wątpliwości.

Mateusz Morawiecki w środę wziął udział w konferencji prasowej, w której opowiedział o II etapie znoszenia restrykcji w Polsce. Podał konkretne daty dotyczące otwierania hoteli oraz innych miejsc noclegowych, a także żłobków i przedszkoli. W ostatniej części został zapytany o konkretną pomoc rządu dla turystyki oraz kwestię restauracji znajdujących się w hotelach.

Jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Premier oficjalnie zabrał głos ws. hoteliJest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Premier oficjalnie zabrał głos ws. hoteliCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki o wsparciu polskiej turystyki

- Od 6 maja chcemy dopuścić możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. (...) Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe (...). 4 maja będą również mogły być otwarte galerie handlowe - ogłosił premier Polski.

Po konferencji prasowej padło pytanie, czy pojawi się wsparcie dla hotelarstwa oraz turystyki.

- Tak oczywiście. Cała tarcza antykryzysowa w pierwszej kolejności dotyczy tych branż, które zostały dotknięte kryzysem [...], a więc tak. Chcemy chronić te branże, które najbardziej zostały dotknięte i dla nich te decyzje już zostały podjęte w bardzo dużym zakresie w ramach postojowego, ZUS-u, przesuwania płatności, gwarancji ale także dotacji. A tarcza finansowa rusza już dzisiaj i to będzie duży zastrzyk pieniędzy dla całej gospodarki - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Padło również pytanie o restauracje znajdujące się w hotelach i kiedy możliwe jest ich ewentualne otwarcie.

Dzisiaj grzeje: 1.Pierwszy kraj ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Tłumy mieszkańców wyszły na ulice
2. Żłobki i przedszkola od 6 maja, ale duże polskie miasto mówi "nie". Prezydent porównuje do szaleństwa

- O otwarciu restauracji [w hotelach] myślimy w kolejnych etapach. Istotne jest zachowanie dystansu w hotelach. Wszystkie te dodatkowe miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, które na dzień dzisiejszy są objęte zakazem - utrzymujemy ten zakaz, ale w najbliższych dniach będziemy pracować, jak pozostałe miejsca wewnątrz hoteli dopuścić dla klientów - wyjaśnił Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest dramatyczna. Poważne nowe ognisko wirusa w Polsce
  2. Opublikowano dane na temat ilości przeprowadzanych testów. Polska na szarym końcu Europy
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Anna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jaw

Źródło: TVP Info

Następny artykuł