mateusz Morawieckifot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Morawiecki wygadał się, co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Pilnie zaapelował do Polaków

Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji wygadał się, co z wyjazdami na święta. Zaapelował również w związku z tym do Polaków. Zapowiedział również nowe zasady, które docelowo mają ograniczyć przemieszczanie się. Jest to zła wiadomość dla turystów, którzy planowali wyjazd np. w góry.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedzieli w sobotę plan walki z koronawirusem na najbliższe miesiące. Obejmuje on również ograniczenie w przemieszczaniu się w okolicy Bożego Narodzenia.

Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyLockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyCzytaj dalej

Premier i Minister Zdrowia chcą ograniczyć przemieszczanie się na Święta

Wielu Polaków podczas Świąt Bożego Narodzenia decyduje się na wyjazd do Zakopanego albo Karpacza. Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku trzeba będzie diametralnie zmienić plany. Głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

- Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy - powiedział szef rządu.

Premier zaapelował jednocześnie do Polaków, aby nie przemieszczali się między miastami, ponieważ od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem. Zdecydowanie odradził również podróże.

Podczas konferencji Morawieckiego zapytano również, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Premier na to pytanie odpowiedział twierdząco. Dodał, że redukcja kontaktów społecznych w czasie świąt "jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii".

- Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce - powiedział premier.

Morawiecki zapowiedział również "szeroki pakiet wsparcia dla branż", nad którym rząd ma intensywnie pracować. Zwrócił uwagę, że "najbardziej poturbowane" przez drugą falę koronawirusa są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna.

- O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościć
2. 4,5 tys. Polaków z wezwaniami. Sprawdź skrzynkę na listy, ciebie też mogą wzywać
3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

W sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regionyW sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regionyCzytaj dalej

Gowin: musimy prosić Polaków, żeby nie planowali wyjazdów

Podczas wspólnej m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim konferencji prasowej głos zabrał również wicepremier Jarosław Gowin, który podkreślił, że ogromna odpowiedzialność spoczywa na każdym z nas. Również zaapelował o pozostanie w domach na święta.

- O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa - dodał.

Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychPolsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Smak sprzed lat, który nie ma sobie równych. Najlepszy przepis na babkę ziemniaczaną
  2. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach
  7. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej

Źródło: Polsat News

Następny artykuł