mateusz morawiecki graniceScreen/konferencja prasowa/TVP Info

Premier o granicach i podróżach zagranicznych. Wszystko jest już jasne

Mateusz Morawiecki został zapytany o kwestię polskich granic oraz wyjazdów zagranicznych. Jego słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Mateusz Morawiecki na zorganizowanej w środę konferencji prasowej opowiedział o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Podał szczegóły dotyczące otwierania restauracji, zakładów fryzjerskich czy kolejnych kroków, jakie będą podejmowane. Na koniec zapytano go o kwestie podróży zagranicznych oraz kontroli na polskich granicach. Niestety jego słowa wielu mogą rozczarować, zwłaszcza w obliczu nadchodzących wakacji.

Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanieSzumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki o podróżach zagranicznych

Po oficjalnej części konferencji prasowej przekazano politykom pytania dziennikarzy. W jednym z nich padła kwestia znoszenia kontroli na granicach oraz obowiązkowej kwarantanny dla osób, które powracają z zagranicy. Głos zabrał premier.

- Granice są cały czas utrzymywane w takim reżimie, jak do tej pory. Odpowiedni komunikat dodamy odpowiednio wcześniej - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Niestety te słowa rozwiewają wszelkie wątpliwości w kwestii zagranicznych podróży. Turystom nie pozostaje już nic innego, jak tylko czekać. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie nie można liczyć na zmiany w tym temacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy Polacy dostaną 1000 zł na wakacje? Padł termin, już niedługo
2. Morawiecki o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Jest ważna deklaracja dotycząca Śląska

W środę rano pojawiła się informacja, że kontrole na granicach zostały przedłużone. Nowy termin znoszenia nakazu został przesunięty aż o 30 dni i obecnie pozostaje w życiu do 12 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna konferencja rządu, zniesiono najważniejsze zakazy. Morawiecki podał kluczowe daty
  2. Husky urządził scenę w parku. Właściciele od razu wyciągnęli telefon
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Młody gwiazdor zmarł na COVID-19. Był u szczytu sławy, miliony fanów pogrążyły się w rozpaczy

Źródło: Konferencja Prasowa

Następny artykuł