Mateusz Morawiecki spotka się z białoruską politykFlickr.com/KPRM

Stało się. Morawiecki przyjmie ważnego gościa. Konkretny krok ze strony polskiego rządu

Mateusz Morawiecki przyjmie ważnego gościa zza granicy. Stanie się to w najbliższą środę w Warszawie. Spotkanie ma związek z trudną sytuacją polityczną w kraju, z którego pochodzi ta osoba. Kto odwiedzi stolicę Polski, aby porozmawiać z premierem.

Mateusz Morawiecki już w najbliższą środę przyjmie w Warszawie ważnego gościa. Chodzi o Swiatłanę Cichanouską, główną konkurentkę Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich Spotkanie ma między innymi stanowić dyplomatyczny sygnał dla Białorusinów, którzy uważają, że wybory prezydenckie w ich kraju zostały sfałszowane. Od tygodni trwają protesty w celu ponownego przeprowadzenia głosowania.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki porozmawia z Cichanouską

Według oficjalnych danych Centralnej Komisji Wyborczej Swiatłana Cichanouska przegrała wybory zdobywając 10,1 procent głosów. Białorusini uznali ten wynik za sfałszowany i rozpoczęli protesty przeciwko aktualnej władzy. Z tego powodu główna konkurentka Łukaszenki musiała uciekać na Litwę. W przyszłym tygodniu przyjedzie do Warszawy, aby porozmawiać z premierem Polski.

Prezes Rady Ministrów planuje porozmawiać z Cichanouską na temat dalszej sytuacji na Białorusi, która jest sąsiednim krajem Polski. Będzie to również sygnał dyplomatyczny wobec ludności z Białorusi, która bierze udział w protestach.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał

Rządzący zaznaczają, że spotkanie Morawieckiego z Cichanouską nie jest ingerowaniem w wewnętrzną sytuację Białorusi. Celem jest włączenie Cichanouskiej do międzynarodowej debaty. Kobieta ma się również spotkać z ludnością białoruską mieszkającą w Polsce. Więcej o sytuacji u polskiego sąsiada można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  5. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  6. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł