Maseczki wkrótce nieobowiązkowe?Fot. Pixabay.com/ Silviu Costin Iancu

Zła wiadomość o noszeniu maseczek w Polsce. Wiceminister zabrał głos, przykre słowa

Maseczki w dobie koronawirusa cieszą się złą sławą. Ludzie mają mieszane uczucia, co do kolejnych obostrzeń. Głos w sprawie zabrał jeden z ministrów. Nie jest dobrze.

Maseczki stały się jednym z głównych tematów w polskiej polityce. Nie cieszą się też popularnością wśród społeczeństwa, a szczególnie utrudniają życie turystom i osobom z chorobami układu oddechowego. Maseczki były też jednym z wątków poruszonych przez wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego. Co ze zniesieniem obowiązku zasłaniania ust i nosa? Polityk nie ma dobrych informacji.

Zaginięcie dziecka, którym żył cały świat. Jest przełom w śledztwie. Policja trafiła na niepokojący tropZaginięcie dziecka, którym żył cały świat. Jest przełom w śledztwie. Policja trafiła na niepokojący tropCzytaj dalej

Kontrowersyjne maseczki

W sobotę wiceminister zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego, Janusz Cieszyński był gościem Radia Zet. W trakcie audycji poruszono wątek bardzo polaryzujący polskie życie publiczne. Chodzi o niespełniające standardów unijnych maseczki przywiezione z Chin na pokładzie ukraińskiego Antonova. W sprawę zamieszany miał być również sam szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski. Według źródeł Gazety Wyborczej maseczki dla polskiej służby zdrowia miały pochodzić od bliskiego znajomego ministra. Sprawę wyjaśniał nawet brat Szumowskiego, Marcin w wywiadzie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Głos w sprawie zabrał także Janusz Cieszyński. W rozmowie z Radiem Zet poinformował, że wszystkie maseczki niespełniające standardów zostały wycofane. Zdaniem wiceministra, sytuacja pandemiczna w Polsce "zmierza ku lepszemu". Większość obecnych zakażeń pochodzi z rejonu Śląska. Co ważne, polityk odniósł się również do plotek, jakoby maseczki miałyby być wkrótce nieobowiązkowe.

Kiedy zdejmiemy maseczki?

Plotki o poluzowaniu obostrzeń chodzą już od dłuższego czasu. Według nieoficjalnych doniesień maseczki miałyby obowiązywać wyłącznie w przestrzeniach zamkniętych np. w biurach, centrach handlowych, sklepach i butikach. Maseczki zostałyby również w komunikacji miejskiej. Są to niestety wyłącznie teorie. Wiceminister Cieszyński odcina się od doniesień i dobitnie przedstawia swój punkt widzenia w sprawie zasłaniania nosa i usta. Na antenie Radia Zet stwierdził, że nie maseczki będą nam towarzyszyły jeszcze przez najbliższy czas.

Dzisiaj grzeje: 1. Jutro wprowadzają bezwzględny zakaz na północy Polski. Jest potwierdzenie urzędu
2. Biedronka jeszcze tylko do jutra sprzeda ci sok, olej i inne produkty za 1 zł. Warunki są wręcz banalne

- Tam, gdzie są duże skupiska ludzi, jeszcze bardzo długo będzie obowiązek noszenia maseczek – skomentował Cieszyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyła
  2. Zaskakująca awantura w programie "Kropka nad i". Monika Olejnik broniła TVN przed atakami, "niech nas pan nie poucza"
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. 300 kilogramowe zwierzę wyszło na ulice Warszawy. Spokojnie podjadało kwiatki

Źródło: O2

Następny artykuł