maseczki będą obowiązywać w kilku miejscachFot. pixabay.com/ MirceaIancu

Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech

Maseczki ochronne ograniczają rozprzestrzenianie się koronawirusa drogą kropelkową. Z tego powodu został wprowadzony obowiązek ich noszenia w miejscach publicznych, a wiele sklepów nie wpuści nas do środka, jeśli nie zasłonimy nosa i ust.

Maseczki na twarzach nie będą obowiązkowe w każdym miejscu, jak zadecydował rząd Czech. Element ochronny towarzyszy mieszkańcom tego kraju od wielu tygodni, ale już niedługo się to zmieni. Czesi wychodzą z kryzysu zdrowotnego, pojawia się niewiele nowych infekcji w ciągu kolejnych dni. Rząd po przeanalizowaniu danych i konsultacjach z lekarzami zdecydował się na częściowe zniesienie nakazu.

Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 złBon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 złCzytaj dalej

Maseczki będzie można zdjąć

W poniedziałek wydano decyzję o przyjęciu wniosku ministra zdrowia, o częściowym zniesieniu obowiązku zasłaniania twarzy. Na ulicach można będzie poruszać się swobodnie, o ile możliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od innych osób. Wchodząc do sklepów, pojazdów komunikacji miejskiej czy taksówek trzeba będzie założyć maseczkę. Obowiązek nie dotyczy rodzin i osób, które mieszkają razem. W swoim towarzystwie nie muszą zachowywać dystansu .

- Maseczka nie będzie potrzebna, gdy ktoś spaceruje samotnie i nikogo nie ma w pobliżu. W pozostałych przypadkach będzie konieczna - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Vojtiech.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy Polacy dostaną 1000 zł na wakacje? Padł termin, już niedługo
2. Ile zarabia kasjer w Biedronce? To coraz bardziej intratna posada, po podwyżkach pensja sporo wzrosła

Nakaz zostanie częściowo zniesiony po ponad 2 miesiącach. Od 19 marca Czesi byli zobowiązani do zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, za pomocą maseczki ochronnej, maski z filtrem, szalika lub chusty. Wraz ze wzrostem temperatury, coraz trudniej jest wytrzymać z zasłoniętą twarzą, dlatego decyzja rządu Czech przyniesie ulgę wielu osobom. W Polsce minister zdrowia nie chce rezygnować z żadnych zabezpieczeń, pomimo zaleceń WHO, która uważa maseczki ochronne za zbędny, a nawet niebezpieczny element walki z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda TVP w fatalnej sytuacji, potrzebna pomoc. Do akcji musiała wkroczyć Elżbieta Jaworowicz
  2. Kotka wtargnęła do szpitala z małym kociakiem w pyszczku. Lekarze od razu zareagowali
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować

źródło: Interia

Następny artykuł