Maseczki i inne zasady latania w czasie pandemiipiksit.com/ public domain

Wymiana masek co trzy godziny, rękawiczki i inne nowe ograniczenia podczas lotów pewną linią lotniczą

Maseczki na twarzy przez cały czas to jedna z zasad, do której będą musieli zastosować się pasażerowie praktycznie wszystkich linii lotniczych. Jedna z nich zdecydowała się jednak na krok do przodu. Każą zmieniać maseczki w trakcie lotu. Na pasażerów czekają także inne uciążliwe reguły.

Maseczki i rękawiczki staną się obowiązkowe, a pasażerowie będą musieli wymieniać je co trzy godziny - takie zasady ujawniła dziś linia lotnicza Aeroflot. Zmiany są spowodowane restrykcjami nałożonymi z powodu pandemii koronawirusa. Ma to zapewnić bezpieczeństwo pasażerów. Nowe zasady ustalają przewoźnicy z całego świata. Wprowadził je także polski LOT.

Aeroflot wprowadził szereg zmian z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie pasażerów. Zostały one ustalone zgodnie z przepisami wydanymi przez Główny Instytut Sanitarny Rosji i wytycznymi Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

Polacy hejtują Polaków. Szaleństwo czasu pandemii. Kto padł ofiarą hejtu?Polacy hejtują Polaków. Szaleństwo czasu pandemii. Kto padł ofiarą hejtu?Czytaj dalej

Maseczki i inne nowe zasady

Zarząd rosyjskiej linii lotniczej stwierdził, że noszenie maseczek jest lepszym rozwiązaniem niż dystans społeczny. Dzięki temu będzie można zapełnić pokłady samolotów. Aeroflot nie był jednak pierwszą linią, która podjęła podobną decyzję. Wcześniej zrobiła to już Lufthansa. Rosyjski przewoźnik poszedł jednak o krok dalej. Zdecydowano, że pasażerowie będą musieli wymieniać maski co trzy godziny.

Dodatkowo wszystkie posiłki i napoje będą podawane w indywidualnych opakowaniach. Na pokład będzie można również wnieść własny napój, pod warunkiem, że będzie on odpowiednio zapakowany. Pasażerowie przez cały lot będą musieli mieć zapięty pas bezpieczeństwa. Z miejsca będą mogli wstać jedynie, aby udać się do toalety. Odzież wierzchnia będzie musiała być ukryta w schowku i nie będzie można po nią sięgnąć bez zgody personelu.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity
2. Ważne zmiany dla emerytów już od dziś. Nawet 3732,10 zł możesz dostać dodatkowo do emerytury

Podczas wsiadania i wysiadania z maszyny pasażerowie będą poproszeni o spokój i zachowanie dystansu społecznego. Każdy dostanie także ręcznik dezynfekujący. Zostanie zmierzona także temperatura każdej osoby. Jeśli ktoś będzie miał gorączkę, nie będzie mógł wsiąść do samolotu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie ma odwrotu. Minister przekazał ostateczną decyzję, czekali na nią wszyscy rodzice
  2. Strzela do zwierząt, pozostaje nieuchwytny. Mieszkańcy stolicy narażeni na atak
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Straszna choroba zaatakowała znanego polskiego piłkarza. Zawodnik czeka na przeszczep

Źródło: simpleflying.com

Następny artykuł