Maseczka problemem włoskich przedsiębiorców.Fot. Wikipedia.org/https://www.nursetogether.com/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Podjęli decyzję. Ponad 1500 zł kary za brak maseczki. Niewiarygodne doniesienia z Europy

Maseczka ponownie stała się obiektem kontrowersji w świetle nowych rozporządzeń jednego z rządów na południu Europy. Ostatnie przepisy ściśle określają rodzaj miejsc, w których obowiązuje reguła zasłaniania ust i nosa, jednak duża część społeczeństwa przeciwstawia się decyzjom władz centralnych. Silnie polaryzuje również kwestia mandatów.

Maseczka w dobie pandemii koronawirusa stała się synonimem życia publicznego, jednak coraz większa część obywateli na południu Europy wyraża sprzeciw wobec polityki sanitarnej miejscowego rządu. Nowe rozporządzenie władz centralnych było wyraźnym ciosem dla branży rozrywkowej, a same stawki kar stały się kością niezgody na linii obywatel - państwo.

Spacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policjęSpacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policjęCzytaj dalej

Maseczka niezgody

Jak podają dziennikarze Polsat News, maseczka ponownie podzieliła włoskie społeczeństwo. Ostatnie rozporządzenie całkowicie zakazujące działalności klubów nocnych przełożyło się na duże niezadowolenie branży rozrywkowej i turystycznej. Co więcej, rząd w Rzymie w ramach przepisów uregulował również kwestię wysokości mandatów - a ta może wyraźnie odbić się na portfelu niesfornego urlopowicza.

400 euro, czyli ponad 1700 zł - tyle może kosztować maseczka (a raczej jej brak) turystę, który w przestrzeni publicznej nie zasłoni ust i nosa. Reguła obowiązuje w każdym miejscu, gdzie “nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego”. Tak też włoska policja może nałożyć karę na urlopowiczów, którzy na bulwarach, plażach, czy głównych placach miast nie dostosują się do reguł nowego rozporządzenia.

Maseczka od 18:00

Kontrowersje wzbudza również “zakres czasowy”, w którym obowiązuje reguła zasłaniania usta i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczka powinna być stałym atrybutem tegorocznych turystów, którzy między godziną 18:00 a 6:00 będą przebywać w miejscach, gdzie regulaminowy dystans społeczny nie może być zachowany. Są to przede wszystkim okolice dzielnic “imprezowych”, które w oczach rządu w Rzymie stanowią największe skupiska zachorowań.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Efekty okazały się porażające
2. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
3. Ostatnia szansa na dodatkowe 1400 zł. Zostało mało czasu, spiesz się

Sytuacjach we Włoszech odbija się przede wszystkim na branży rozrywkowej i turystycznej, której przedstawiciele czują się pokrzywdzeni w obliczu ostatnich rozporządzeń władz. Jak podaje Polsat News, krajowe stowarzyszenie zrzeszające przedsiębiorców sektora domaga się zniesienia przepisu. Tak też wystąpili do sądu administracyjnego, który ma rozstrzygnąć konflikt. Prezes organizacji, Maurizio Pasca mówi wprost, że kluby “stały się kozłem ofiarnym”, a sami przedsiębiorcy nie czują się odpowiedzialni za zakażenia. Nie zmienia to jednak faktu, że maseczka na dłużej zagości w przestrzeni publicznej Włoch - przynajmniej do wydania opinii jurystów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi
  2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł