maseczka w strefie żółtej i czerwonejFot. pixabay.com/ Candid_Shots

Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce

Maseczka będzie konieczna w niektórych regionach Polski. Nie chodzi już tylko o strefy czerwone. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe ograniczenia, które zostaną wprowadzone już wkrótce.

Maseczka będzie obowiązywała przy wyjściu z domu nie tylko w strefe czerwonej. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zaostrzenie ograniczeń obowiązujących w regionach żółtych i czerwonych. Wczoraj podano również zaktualizowaną listę.

Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyOd dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarnyCzytaj dalej

Maseczka będzie obowiązkowa nie tylko w czerwonej strefie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na początku tygodnia o wprowadzeniu nowych obostrzeń w żółtych i czerwonych strefach. Minister Adam Niedzielski powiedział, że obowiązek noszenia maseczek zostanie wprowadzony również w strefach żółtych, a nie tylko czerwonych jak do tej pory.

- Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki, to jest mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii - podkreślił. Maseczka jest realnym narzędziem obrony przed koronawirusem w skali ogólnospołecznej - zapewnił.

Zmianie ulegnie również liczba osób, które bądą mogły uczestniczyć w weselach czy innych imprezach. W strefach zielonych będzie to 100 osób z wyłączeniem obsługi, w żółtych - 75, a czerwonych - 50 gości.

- Ponieważ imprezy będą się przenosiły do lokali, chcemy, żeby to odbywało się w ograniczonym czasie do godz. 22.00 - oświadczył Niedzielski.

Wiceminister zdrowia zapytany o termin wprowadzenia nowych obostrzeń przyznał, że prawdopodobnie stanie się to ok. 15 października. Nie wykluczył jednak, że może ulec przyśpieszeniu, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie
2. Syn Jacka Kurskiego oskarżony o skrzywdzenie dziecka. Właśnie pojawił się nowy świadek w jego sprawie
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

- W tej chwili rozporządzenie będzie w konsultacjach społecznych, to będzie ok. tygodnia, później będzie tydzień vacatio legis i mniej więcej przewidujemy, że te obostrzenia wejdą ok. 15 października - tłumaczył Kraska. Chcemy dać ten czas na przygotowanie ewentualnych imprez rodzinnych, żeby ich organizatorzy o nich wiedzieli - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabierz psa ze schroniska na spacer. Wyjątkowa akcja na Światowy Dzień Zwierząt 2020
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystko
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki

Źródło: Onet

Następny artykuł