Martyna Wojciechowska hejtScreen/youtube/Magazyn Gala

Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji

Martyna Wojciechowska pokusiła się o komentarz dotyczący najbardziej depresyjnego dnia w roku, czyli Blue Monday. Jej kontrowersyjne słowa rozpętały prawdziwą burzę w sieci.

Martyna Wojciechowska to jedna z najsłynniejszych, polskich podróżniczek, która bardzo chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Fani śledzą zarówno jej podróże, zawodową karierę, jak i osobiste wpisy, które bardzo często publikuje. Nie wszystkie jednak zawsze przypadają internautom do gustu.

Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególeIdealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególeCzytaj dalej

W poniedziałek, czyli tzw. Blue Monday, Martyna Wojciechowska postanowiła napisać kilka słów dotyczących depresji oraz osób, które zmagają się z tą bardzo poważną chorobą. Jej wypowiedź jednak została bardzo skrajnie odebrana przez internautów, a pod wpisem pojawiło się wiele bardzo negatywnych komentarzy.

Martyna Wojciechowska wywołała prawdziwa burzę

Określenie Blue Monday wprowadzone zostało w 2004 roku i na podstawie obliczeń Cliffa Arnalla ma wskazywać, że to właśnie w ten dzień najwięcej ludzi na świecie ma bardzo złe samopoczucie. Choć nie jest to oficjalna teoria naukowa, termin ten szybko się zglobalizował i używają go miliony ludzi na całym świecie. Komentują go również gwiazdy, a jedną z nich była Martyna Wojciechowska.

- Dziś statystycznie najwięcej osób popełni samobójstwo. W Polsce każdego dnia odbiera sobie życie 15 osób! To więcej niż ginie w wypadkach drogowych. Zima, nowy rok trwa już wystarczająco długo, żeby przekonać się, że niewiele się zmieniło, a miało być całkiem inaczej... A ja się zastanawiam, ile pragnień potrafimy wypowiedzieć tak łatwo, jakby od niechcenia, a potem nie robimy nic, żeby je zrealizować? A może nie chcemy tego tak naprawdę? Większość z nas nie ma odwagi zmienić swojego uporządkowanego życia. I szukamy wytłumaczenia, dlaczego tego nie zrobiliśmy. Bo przecież zawsze łatwiej powiedzieć, że owszem, o czymś tam myślałam, ale przeszkodziło mi... No właśnie, co? Zdrowie, dziecko, obowiązki, rozsądek, pogoda... Niepotrzebne skreślić. M. - napisała na swoim Instagramie.

Nie wszyscy się z nią zgadzają

Wpis ten spotkał się z bardzo ostrą reakcją internautów, na podróżniczkę wylało się morze hejtu. Zarzucano jej wrzucanie wszystkich problemów do jednego worka. Przypominano również o nieszczęśliwych wypadkach uniemożliwiających realizację marzeń oraz wielu innych zmiennych.

- Zupełnie niepodobny do Martyny, jakby nie ona pisała, tylko jakaś pusta laska, która nie wie, co to depresja, że zdrowy człowiek nie popełnia samobójstwa - zasugerowała nawet jedna z osób.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś BLUE MONDAY, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Dziś statystycznie najwiecej osób popełni samobójstwo. W Polsce każdego dnia odbiera sobie życie 15 osób❗To więcej niż ginie w wypadkach drogowych. Zima, nowy rok trwa już wystarczająco długo żeby przekonać się, że niewiele się zmieniło, a miało być całkiem inaczej... A ja się zastanawiam ile pragnień potrafimy wypowiedzieć tak łatwo, jakby od niechcenia, a potem nie robimy nic, żeby je zrealizować? A może nie chcemy tego tak naprawdę? Większość z nas nie ma odwagi zmienić swojego uporządkowanego życia. I szukamy wytłumaczenia, dlaczego tego nie zrobiliśmy. Bo przecież zawsze łatwiej powiedzieć, że - owszem, o czymś tam myślałam, ale przeszkodziło mi... No właśnie, co? Zdrowie, dziecko, obowiązki, rozsądek, pogoda... Niepotrzebne skreślić. ❗️❗️❗️Po przeczytaniu Waszych wpisów postanowiłam dodać coś jeszcze... Chciałabym żebyście dobrze mnie zrozumieli. Sama byłam wiele razy na dnie, tak bardzo upadłam na kolana, że nie wiedziałam czy się podniosę. I wiem, że cholernie trudno jest zrobić pierwszy krok, zrobić coś inaczej niż zwykle, odważyć się. Ale wierzę też, że odwaga to kwestia decyzji. Jeśli jest tak bardzo źle to co mogę zrobić? Zawsze płynąć do góry, na powierzchnię. Uwierzyć. Bo każdy z nas, bez wyjątku, ma ten potencjał, który wywołuje zmianę. Przekonałam się o tym wiele razy tu w Polsce i na wszystkich krańcach świata, na które dotarłam. I nie wstydzić się prosić o pomoc!!! Szczególnie trudno jest dzieciom i młodzieży kiedy czują, że nie mają wsparcia, zrozumienia od dorosłych. Dlatego NUMER TELEFONU ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 116-111 powinien znać w tym kraju każdy!!! (Inne ważne nr telefonów podaję w instastory) W tym dniu przytulam Was szczególnie serdecznie❤️ M. ???? @golikdarek #bluemonday #badday #motivation #dontstop #dontgiveup #dreambig #determination #passion #allornothing #freedombymartyna #moveyourhorizon #martynawojciechowska

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Krzysztof Ibisz nie mógł uwierzyć w ceny na lotnisku. Zaskoczyła go mała kawa
  5. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
  6. Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Onet

Następny artykuł