mapa tradycyjna czy GPSFot. unsplash.com/@seagrave

Korzystaliście z tradycyjnej mapy podczas podróży? Teraz wszyscy sięgają po nawigację

Mapa turystyczna była kiedyś nieodłącznym elementem ekwipunku na wycieczce. Dziś wiele osób korzysta z nawigacji i informacji dostępnych w sieci, jednak mapy i przewodniki nadal są dostępne w wersji papierowej. Kupujecie?

Mapy były wynalazkiem, który pozwolił na podbój świata. Przez kolejne lata ewoluowały, by dostosować się do wymagań podróżników, jednak te papierowe zostały w końcu wyparte przez GPS, który jest łatwiejszy w obsłudze. Czy elektroniczny obraz jest lepszy od tego, który drukujemy? Zdania turystów są podzielone.

Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariuszFatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariuszCzytaj dalej

Mapy tradycyjne kontra GPS

Turyści z młodego pokolenia rzadko sięgają po mapy turystyczne dostępne w księgarniach. Mając telefon z dostępem do internetu, można szybko wyszukać informacje na temat dojazdu do miejsca, do którego się zmierza, lub ciekawostki o nim. Mapę można spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb, np. poprzez dodanie kolejnych punktów podróży. Największym atutem jest jednak to, że GPS pokazuje, gdzie się znajdujemy i pozwala wyznaczyć z najlepszą trasę do kolejnego miejsca.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

Zwolennicy tradycyjnych map zwykle wybierają je ze względu na dodatkowe oznaczenia, których nie ma na mapach Google. Szlaki turystyczne, mnóstwo atrakcji, a często również opisy mają zawsze pod ręką. Okazuje się, że korzystanie z papierowej mapy w niektórych miejscach jest wręcz konieczne, ze względu na zanikający sygnał GPS i brak dostępu do sieci.

Bez względu na doświadczenie i osobiste odczucia względem map, trzeba przyznać, że oba rozwiązania mają wiele zalet. Najlepszą opcją jest więc korzystanie z obu wariantów, które uzupełniają się w czasie podróży. Lubicie korzystać z map tradycyjnych?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Następny artykuł